בני גנץ ויאיר גולן
בני גנץ ויאיר גולןצילום: Miriam Alster,Avshalom Sassoni /Flash90

השר בני גנץ פרסם היום בצהריים (חמישי) הודעת גינוי לקריאת הסרבנות של יושב ראש מפלגת העבודה החדש חבר הכנסת לשעבר יאיר גולן.

"הדברים פשוטים וברורים", כתב גנץ, "חובה להתייצב לשירות סדיר ומילואים, הרמטכ"ל הוא הדרג הפיקודי העליון של הצבא. לא מסרבים פקודה, לא מסרבים להתייצב - ונוהגים אך ורק לפי הפקודות. זה נכון לכל חלקי החברה הישראלית".

גנץ הוסיף התייחסות לגולן, "אני קורא לחברי לנשק יאיר גולן, ולכל ההנהגה: השאירו את צה"ל מחוץ למחלוקת, עמוקה ככל שתהיה".

גולן הגיב לגנץ: "מי שבחר להעניק חגורת מגן לנתניהו, לשבת בממשלה לאומנית, משיחית וקיצונית, שמפקירה את החטופים, מסכנת את הלוחמות והלוחמים, פוגעת בביטחון, מפנה חבלי מולדת בצפון ובדרום, מחריבה את הכלכלה ופוגעת באופן אנוש ביחסי החוץ של ישראל - מי שנתן יד לכל אלה שישב בשקט. אנחנו נחזיר את הביטחון והתקווה לישראל".

במשטרה מסרו כי טרם נפתחה חקירה/בדיקה כנגד גולן. "עד כה התקבלו במשטרת ישראל מספר תלונות אודות לפרסום סרטון באירוע בו נשא גולן דברים , שתוכנם נבחן כרגע ע"י המשטרה".

גולן קרא בכנס שהתקיים בשבועות האחרונים למה שהגדיר 'אי ציות אזרחי' לשם הפלת הממשלה. "זוכרים את מכתב המילואימניקים? האיום הכי קטן באי ציות אזרחי הכניס את נתניהו ללחץ מטורף. למה אנחנו לא עושים בזה שימוש הרבה יותר נרחב?", תהה גולן בפני המשתתפים.

כשנשאל מה מבחינתו כולל המושג 'אי ציות אזרחי' ענה גולן: "זה למשל לא לעשות מילואים עד שהממשלה מתחלפת".