בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים הובא הערב זו (חמישי) למנוחות סמ"ר אליה הלל, בן 20, מתל ציון, לוחם בגדוד נחשון (90) בחטיבת כפיר שנרצח בפיגוע הדריסה סמוך לשכם אמש.

אלפים ליוו אותו בדרכו האחרונה.

אימו ספדה לו: "לקחו לי אותך. אתמול בלילה לא ענית לי בשום צורה וניסיתי בכל כוחי לברר עם חברים ומפקדים בהווה ובעבר - והם לא ידעו לומר לי דבר. הלב שלי נשבר. כשנפצעת בעזה לפני שלושה חודשים קיבלנו שיחת טלפון, אבל הפעם היתה דממה, דממת מוות. נשארתי לבד בבית וחיכיתי. ואז הגיעה הדפיקה. היא פילחה את הדממה ואת הנשמה וממנה אין דרך חזרה. ישבתי וכתבתי הספד מתוך מחשבה שאתה הוא זה שצריך להספיד אותי ביום מן הימים ולא אני אותך. איך מסכמים אותך, ילד יפה וגיבור שלי? איך אפשר לדבר עליך בלשון עבר? היתה בך ענווה פשוטה. עשית הכל בשקט, בלי לצפות לתמורה. אני כל כך גאה בך".

מפקדו של אליה, סא"ל רן כהן, ספד לו: "זה אובדן של לוחם וגיבור. התגייסת במרץ 23 ליחידת כפיר ובלטת מעל כולם. הובלת חיילים. לקחת חלק פעיל בלחימה בעזה וגם כשנפצעת - לא וויתרת. תוך זמן קצר חזרת לתפקד כמפקד בגדוד נחשון. חטיבת כפיר איבד מפקד אמיץ וחבר. אליה, היית אדם צנוע בעל מידות טובות ואהבת את מדינת ישראל".

"נעשה הכל כדי להשיב את השקט והביטחון למדינת ישראל כי כך ציווית אותנו. לא ננוח ולא נשקוט. מצדיע לך בדרכך האחרונה", הוסיף המפקד.

חבריו של אליה מהמכינה הקדם צבאית בפדואל ספדו: "הסיוט הכי גדול קרה לנו. תמיד היית ראשון ועוזר. אתה הטוב ביותר. כשהיינו בעזה תפעלת את כל האירוע. לעולם לא נשכח איך הצלת אותנו. רצית להילחם את מלחמת הקיום שלנו בארצנו. יש לך לב טוב ואמיתי".

אחותו הקטנה תהל אמרה בדמעות: "אוהבים אותך, היית אח טוב ואהוב לכולם. אני מקווה שאתה שומע אותי מכאן למטה".

הלל ז"ל הותיר אחריו את הוריו דרור וחנה ואת אחיו ינון ועידו ואחותו תהל. הוא שימש מ"כ בחטיבת כפיר ולפני כן למד במכינה בפדואל.

לפני שלושה חודשים נפצע באורח קל מפגיעת רסיס בלחימה בעזה וחזר לפעילות מבצעית.

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ ספד לו: "כמה אמא חנה היתה שמחה באליה שלה וסיפרה לנו עליו בגאווה. חנה עובדת מועצה מסורה, שמענו ממנה לאחרונה על הבן היקר שנפצע בעזה, החלים וחזר להיות מפקד בגדוד נחשון".

"בלילה קיבלנו את הבשורה הקשה על נפילתו בידי מחבל ארור בשומרון. אליה ממיטב הנוער שלנו בבנימין. בזכותו ובזכות חבריו עם ישראל חי ובע"ה ינצח. אני מוסר חיבוק גדול להורים דרור וחנה ולאחים היקרים", דברי גנץ.

צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7