שגריר ישראל באו"ם לשעבר, ח"כ דני דנון, מסכם את הביקור בן השבוע בישראל של ניקי היילי - עד לא מזמן מועמדת לראשות המפלגה הרפובליקנית שייתכן מאוד שתשולב בהנהגה אם ייבחר דונלד טראמפ לנשיאות.

"אנחנו מודים לשגרירה ניקי היילי, חברה אמיתית של מדינת ישראל, שהגיעה לביקור בן שבוע ואמרה לנו בצורה ברורה: תעשו מה שצריך כדי לנצח", אומר דנון לערוץ 7.

היילי ודנון בסיור
היילי ודנון בסיורצילום: דוברות

"ביקרתי איתה בדרום, ראינו את התושבים, את הניצולים, הכאב הגדול מאוד והיה ניתן לראות איך היא מתחברת לכל תושב ותושבת שהיא פגשה. היא קיבלה סקירות מקיפות מאנשי צבא על מה שעשינו בעזה ועל מה שצריך לעשות. אני בטוח שעם חזרתה לארה"ב היא מעבירה את המסר לבכירים בהנהגה האמריקנית ולדעת הקהל", הוא מוסיף.

לדבריו, "הדבר החשוב שהיילי אמרה בכל מפגש היה: תגמרו את העבודה, תחסלו את חמאס. אנחנו מודים לשגרירה על שנתנה לנו הרגשה אמיתית שאנחנו לא לבד".

במהלך ביקורה קיבלה היילי את פרס ירושלים מצוות ערוץ 7. "כשמסתכלים על מה שקרה, במיוחד לאחר השבעה באוקטובר, מבינים שתמיד צריך לעמוד לצד מי שפועל נכון. מה שישראל עושה מוצדק לגמרי, היא תמיד עשתה את הדבר המוצדק. הדבר היחיד שאני יודעת לעשות זה לצאת נגד מי שאינו צודק. אני יודעת שישראל צודקת, ידעתי את זה כבר בתחילת הדרך. אני רואה כיצד ישראל פועלת. אנחנו חייבים להמשיך להשמיע את האמת, צריך להשמיע את זה החוצה", הצהירה היילי.

היא הוסיפה "ראיתי את זה כל כך הרבה פעמים באו"ם, כולם רצים לישראל כשהיא מותקפת, אבל כולם מהירים לבקר אותה כשהיא תוקפת חזרה. אם זו הייתה מדינה אחרת, אם זה היה קורה לכל מדינה אחרת, המדינה הזו הייתה נכנסת ללחימה, צועק וזועק איפה שרק אפשר וקורא לכולם לעזור להם. אנחנו אכן צריכים לעזור. וישראל אינה שונה. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להחזיר את החטופים ולוודא שישראל בטוחה ושלעולם לא תתרחש שוב מתקפה כזו".

היילי ודנון בכותל
היילי ודנון בכותלצילום: דוברות