יצחק גולדקנופף
יצחק גולדקנופףצילום: חזקי ברוך/ערוץ 7

יושב ראש מפלגת 'יהדות התורה', שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, נפגש היום (שני) בלשכתו עם משפחות חטופים.

"אמרתי היום לנציגי משפחות החטופים, כי עמדתנו היא שאין דבר גדול יותר מערך החיים וממצוות פדיון שבויים, מפני שקיימת סכנה אמיתית ומוחשית לחייהם", כתב השר גולדקנופף לאחר המפגש.

הוא הוסיף כי מפלגתו, יהדות התורה, תתמוך בכל עסקה שתביא לשחרור חטופים. "לפיכך, כל הצעה שתביא לשחרור החטופים, אנחנו נתמוך בה".

מוקדם יותר הבהירו השרים בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר לנתניהו כי לא יתמכו בעסקת חטופים שתכלול את סיום המלחמה.

סמוטריץ' העביר מסר לנתניהו ואמר בנוגע למתווה שהציג ביידן כי "אם חלילה תחליט הממשלה לאמץ את הצעת הכניעה הזאת אנחנו לא נהיה חלק ממנה ונפעל להחלפת ההנהגה הכושלת במנהיגות חדשה שתדע להביא להכרעה ולניצחון במלחמה".

בן גביר אמר בהצהרה כי "מדובר בטיוטה של עסקה מופקרת, כפי שהוצגה בידי נשיא ארצות הברית - שכעת יש ניסיון לעשות לה תהליך של הלבנה. לכן אני חוזר על דבריי ואומר לראש הממשלה: אם תחתום על עסקה מופקרת שתביא לסיום המלחמה ללא מיטוט החמאס, עוצמה יהודית תפרק את הממשלה"?

בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת התייחס נתניהו למתווה ואמר: "לא אהיה מוכן להפסקת המלחמה. למרות מה שהנשיא ביידן אמר עדיין לא סוכם כמה חטופים ישוחררו בשלב הראשון. אנחנו יכולים לעצור את הלחימה ל-42 ימים לצורך השבת חטופים. אנחנו לא יכולים לעצור את המלחמה. האיראנים וכל האויבים שלנו מסתכלים עלינו, רוצים לראות אם אנחנו נכנעים".

הוא ציין כי "בעסקה יש עוד הרבה פרטים והמלחמה לא תסתיים בלי השגת כל היעדים. אל תתייחסו לפרסומים, מסתובב הרבה פייק. לא נוותר על הניצחון המוחלט".