השוטרים במעוז אסתר
השוטרים במעוז אסתרצילום: באדיבות המצלם

מאות שוטרים מלווים בפקחי המנהל האזרחי וכלים כבדים פשטו הבוקר (שני) על גבעת מעוז אסתר בבנימין, והחלו בהרס מטע עצי פרי בגבעה אותו נטע אהוביה סנדק ז"ל יחד עם תושבים נוספים לפני חמש שנים.

במהלך האירוע נפרסו כוחות גדולים של משטרה ברחבי הישוב כוכב השחר הסמוך כדי למנוע את הגעתם למקום של תושבים שביקשו למחות כנגד ההרס.

במקביל, הוטל צו שטח צבאי סגור על האזור ושוטרים הוצבו בשער הישוב ומנעו כל כניסה של אזרחים לתחומי כוכב השחר והגבעות הסמוכות.

ההרס התבצע לאחר שהמדינה הודיעה לבג"ץ במסגרת עתירה שהגישו ערבים מהכפר הסמוך הסמוך, כי תבצע עקירה של המטע בתוך 180 יום בכפוף לשיקולים המבצעיים.

"התעוררנו הבוקר למראות קשים של הרס וחורבן", אמרו בגבעת מעוז אסתר. "מאות שוטרים לבושי שחורים צועדים להם בטורים אל הגבעה רק כדי לעקור מטע עצי פרי שניטע לפני 5 שנים בידי אהוביה סנדק ונערים נוספים שהיו מגרעין ההקמה של הגבעה. הקריאה 'הרצחת וגם ירשת?' מהדהדת כאן הבוקר מכל פינה. העובדה שבעיצומה של מלחמה בכל הזירות מופנים עדיין כוחות ענק לפגיעה בהתיישבות מראה על איבוד כיוון מוחלט של מדינת ישראל".

"למרות הכל, אנו נמשיך וניאחז בקרקע ופעולות ההרס וההתנכלות רק יעמיקו את אחיזתנו פה בארץ. המטע שנעקר היום יישתל מחדש בעז"ה כבר בימים הקרובים ויום יבוא ואנו עוד נהנה מפירותיו", אמרו בגבעה.

מהמנהל האזרחי נמסר כי "בכפוף להוראות הדין והתחייבות המדינה בפני בית המשפט העליון - הגיעו הבוקר (שני) כוחות הביטחון וגורמי האכיפה במנהל האזרחי לבצע פעילות אכיפה כנגד פלישה חקלאית שנעשתה בניגוד לחוק ובקרקע פרטית במאחז מעוז אסתר שבמרחב בנימין".