משה פייגלין
משה פייגליןצילום: ערוץ 7

משה פייגלין, סבו של סמל יאיר לוין ז"ל שנהרג בקרבות בעזה ביממה האחרונה, ספד לו בראיון לכאן רשת ב'.

"יאיר היה מושלם. יפה תואר, ממש כליל השלמות. חיבקת אותו והרגשת שהוא חזק. הוא התאמן לקראת השירות ורצה להיות בחוד של החוד - ולשם אכן הגיע", סיפר הסב. "זה אבל כפול - גם פרטי וגם של בתנו ובעלה - הוריו".

"יש משמעות לכל זה. אנחנו הולכים לנצח. אנחנו לא הולכים להשאיר את הדם הזה שפוך לחינם. יאיר היה מנצח גדול ואנחנו נמשיך וננצח", הוסיף.

"הנכד שלי וכל הגיבורים שסביבו מנצחים כל הזמן - אבל נכון לעכשיו - המנהיגות שלנו הופכת את הניצחון וההקרבה שלהם להפסד מתגלגל. אבל אנחנו נעבור את זה, נחליף את המנהיגות הזו, של דור התמהון והבלבול הגדול בהנהגת דור הניצחון", הדגיש פייגלין.

סמל יאיר לוין ז"ל תושב היישוב גבעת הראל בבנימין. הוא בוגר המכינה ביפו ולמד לפני כן בישיבה התיכונית אהבת חיים בכוכב השחר.

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ ספד לו: "יאיר, בחור יפה תואר, מטובי בנינו נפל היום כגיבור בקרבות ברפיח נגד האויבים הארורים שלנו בעזה. הוא חלם להתגייס לסיירת גבעתי, התאמן לשם כך כדי להיות הכי טוב שיש בהגנת העם והארץ וכך הוא היה".

"אנחנו שולחים חיבוק גדול להורים, לאחים וכן לסבא וסבתא משה וציפי פייגלין. אנו חייבים ליאיר ולחבריו את הניצחון שיבוא ואת תקומת המדינה שלנו", הוסיף גנץ.