ארבעת הלוחמים מגבעתי שנפלו ברפיח
ארבעת הלוחמים מגבעתי שנפלו ברפיחצילום: דובר צה"ל, אייסטוק

רגע לפני חג השבועות מובאים למנוחות היום (שלישי) ארבעת לוחמי סיירת גבעתי שנהרגו בקרבות ברפיח.

בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים נערכה הלוויתו של סמל אלמוג שלום ז"ל. אימו, מאיה, ספדה לו: "ילד יפה ואהוב שלי שמכניס אור לכל מקום. נכנסת לעזה עם אחריות לצוות שלך ונתת כמו תמיד את הנשמה. בחג מתן תורה אני נאלצת לתת לך אלוהים את הבן שלי. קיבלת את היקר לי מכל - אז שמור עליו. הוא היה תמיד מלאך".

סא"ל ניר בן חמו, נציג הצבא, אמר בהלוויה: "אלמוג, היית אדם עם לב רחב ונתינה. חבריך מספרים שתמיד הסתכלת על הצד החיובי. החיוך שלך יישאר איתנו תמיד. אני מתחייב בפניך שסיירת גבעתי תמשיך את משימתך עד תום. נילחם באויבנו עד הכרעתם".

בבית העלמין הצבאי במודיעין נערכה הלוויתו של סמ"ר איתן קרלסברון ז"ל. בחלקה הצבאית בבית העלמין בקרני שומרון הובא למנוחות סמל יאיר לוין ז"ל. סבו, חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין ספד: "וארשתיך לי בדם. לדם הזה יש משמעות. מכה את שורשינו עמוק עמוק בארץ הזו. ואנחנו ננצח. יאיר היה מנצח גדול ואנחנו נמשיך וננצח".

הלוויתו של רס"ן טל פשבילסקי (שאולוב) בן 24 מגדרה החלה בבית העלמין ביישובו. תושבי גדרה קיבלו את משפחתו בבית העלמין עם דגלי ישראל.

באירוע בו נפלו הארבעה נפצעו באורח קשה קצין בסיירת גבעתי וארבעה לוחמים בהכשרה בסיירת גבעתי. כמו כן, לוחם נוסף נפצע באורח בינוני.

מחקירה ראשונית עלה כי הכוח שנפגע עסק בסריקות של מבנים חשודים. הלוחמים התקרבו לבניין בן שלוש קומות שהיה ממולכד. הם השליכו לתוכו מטעני נפח כדי לבצע בהמשך פיצוץ יזום של זירת מטענים אפשרית. מסיבה שטרם הובהרה, השלכת המטענים גרמה לזירת מטענים גדולה מזו ששיער הכוח שקיימת להתפוצץ והמבנה קרס על הכוח. חלק מהנפגעים נפצעו מהדף ורסיסים למרות ששהו במרחק מהמבנה.

למקום הוזנקו צוותי חילוץ של פיקוד העורף שהצליחו לחלץ את אחד הלוחמים בחיים מתחת הריסות המבנה. חיל האוויר בשילוב יחידת 669 חילצו את הנפגעים מהמקום.

על פי הערכות המבנה שקרס היה מחובר למנהרת טרור והיה שייך למחבל חמאס שהיה מעורב בחטיפתו של גלעד שליט.