משה פייגלין
משה פייגליןצילום: ערוץ 7

סמל יאיר לוין ז"ל, מגבעת הראל, לוחם בהכשרה בסיירת גבעתי, נפל בקרב בדרום הרצועה לפני שלושה ימים.

סבו, ח"כ משה פייגלין, סיפר על הכאב והאובדן בשיחה עם 103FM. "בור עמוק נפער בלב, בנשמה. אנחנו מצטרפים למשפחה גדולה של שכול ישראלי. הוא היה באמת עוצמתי בצורה בלתי רגילה. אני מרגיש שהוא נותן לי כוחות. הדור הזה של יאיר הוא דור מופלא, יאיר היה החוד של הדור הזה בפועל ממש. הנגביסט הכי טוב בחטיבה, בסיירת. זה היה ברור שהוא יהיה ראשון. לא הפתיעה אותי הידיעה - רק המהירות בה זה קרה. ידעתי מי זה יאיר. הוא רק התגייס באוגוסט, לא היה שנה בצבא, וכבר לקחו אותם פנימה כי היו צריכים אותם. הם התבררו כאריות של ממש הסיירת הזו".

"יאיר, השם יקום דמו, נולד כבר אל תוך הבלבול שהדור שלי הוריש לו. הוא נכנס לעזה, שאני קיבלתי מהדור שלפניי, מדור התקומה את עזה בידנו. אני הורשתי לנכד שלי את עזה בידם - וזה כל ההבדל. מלחמת ששת הימים, דור התקומה כבש את עזה, ובהסכמי אוסלו דור הבלבול נתן את עזה. יאיר וכל הדור הזה מנקים עכשיו אחרינו, זה הסיפור", הוסיף פייגלין.

הוא ציין כי "אנחנו לא יכולים לברוח מהעובדה, ואני חלק מהכישלון, זה שמדינת ישראל שבויה באוסלו - העם הזה לא הצליח להצמיח מתוכו אלטרנטיבה. אני לא בעד זה ונגד ההוא, אני לא במקום הזה כרגע, לפחות בשבוע הקרוב. אני לא מדבר על דמות כזו או אחרת, אני אומר - דור שלם של מנהיגים שעלו לשלטון, מנהיגים בכירים, בצבא, בשב"כ, במוסד, בפוליטיקה, בכל עמדות המפתח, דור שלם מאז אוסלו משועבד לתודעת אוסלו. משמאל אבל גם מימין".

"שמונה חודשים אחרי, אנחנו כעם, כמדינה, חייבים להיפטר מכל המנהיגות הישנה הזו, משמאל ומימין כאחד. זה דור שלא יכול היה להגיד 'זו ארצנו', ואני מדבר על כולם, וכיוון שהמנהיגות של הדור הזה לא הייתה מסוגלת באותם רגעים לחלום חלום אחר, היא חשבה איך לחזור לשישה באוקטובר, לחזור לאוסלו", סיכם.