יאיר גולן
יאיר גולןצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר מפלגת העבודה, יאיר גולן, מזהיר מפני כניסה למערכה נגד חיזבאללה בלבנון וטוען כי ישראל לא ערוכה לה כראוי.

"מדינת ישראל היום, אחרי שמונה חודשי לחימה, אחרי שמערך המילואים והסדיר שחוקים, לא באמת כשירה עכשיו לפתוח במלחמה ארוכה נוספת בצפון. צריך לומר את זה ביושר, בכאב, אבל זה המצב כרגע", אמר גולן בראיון ל-103FM.

הוא הוסיף, "אתה שואל אותי מה ההיגיון בלחסל עוד בכיר של חיזבאללה כאשר מה שבאמת נדרש להביא לעסקת חטופים בדרום, הפסקת אש בדרום שתביא להפסקת אש בצפון, להביא לשינוי ממשלה במדינת ישראל ולדעת שאנחנו מתמודדים על אתגרי העתיד עם ממשלה שהעם בוטח בה? אנחנו לא יכולים להיכנס למלחמה נוספת בצפון, שתהיה כנראה קשה, אכזרית וממושכת מהנוכחית, מבלי שמדינת ישראל מובלת על ידי ממשלה שהעם בוטח בה".

גולן המשיך לתקוף את הממשלה המכהנת. "הממשלה הזו ממשלה הרסנית, ממשלת אסון, העם נע בין קצוות של מזלזל בה ללא בוטח בה. אנחנו חייבים שינוי ממשלה לפני שממשיכים איזשהו מצב חירום או לא. בין שיקום ובין מלחמה נוספת, חייבת להיות פה ממשלה חדשה. המצב כרגע בלתי נסבל, ומרוב שהתרגלנו זה כאילו נראה לנו נורמלי אבל זה לא נורמלי שמדינה נכנסת למלחמה עם ממשלה שהעם לא בוטח בה. רק לפני יומיים ורבע העבירו חוק שפוטר מגיוס לצה"ל תוך כדי, זה פשוט לא יאומן".