דבורה גונן, אימו של דני ז"ל שנרצח בפיגוע טרור ומראשי פורום 'בוחרים בחיים', התארחה באולפן ערוץ 7 וסיפרה שאת הכוח לפעילותה הציבורית היא שואבת מזכרו של בנה.

"שואלים אותי הרבה פעמים מהיכן הכוח - ואני עונה שהכוח נובע ‫מהרצון להנציח את דני. אני יודעת שבכל מקום שיהיה כתוב דבורה ‫יהיה כתוב דני גונן. ‫אימא של דני נולדה ‫ביום שבו דני נרצח - כך אני מגדירה את זה. כי לפני כן לא הייתי צריכה להיות בקדמת הבמה - אלא הילדים שלי היו שם", אומרת גונן.

היא מתארת כיצד הגיעה לפעול בפורום. "אחרי הפיגוע התוודעתי לכל כך הרבה דברים שיש בהם חוסר צדק. יש הרבה משפחות שכולות שקמות ונלחמות על נושאים שונים במקום שהמדינה תעשה את זה. למשל אנחנו מגיעים לדיונים על הריסת בתי מחבלים, לדיונים בכנסת על ‫חוק של שקיפות לעמותות ‫שמקבלות כסף זר מאירופה ועל חוקים נוספים. אנחנו בחרנו בחיים וההנהגה קצת מתנתקת מהבחירה של העם ברצון לחיות. אנחנו עסוקים במניעת המשפחה השכולה הבאה. מרבית הפעילות שלנו נוגעת לחקיקה כדי למנוע עוד שכול".

כשהיא נשאלת לגבי עסקת החטופים שעומדת על הפרק משיבה גונן "עם ישראל זה עם של חיים שרוצה לנצח. הרבה פעמים נשאלתי מה-7 באוקטובר לדעתי על עסקאות ואני אומרת שאסור לשחרר מחבלים. את הבן שלי רצח מחבל ששוחרר בלי דם על הידיים וחזר לכלא עם דם על הידיים, הדם של הבן שלי".

"כל עם ישראל רוצה את החטופים הביתה ואין שום הבדל בין ימין ושמאל. אם אנחנו רוצים ניצחון של אמת, ניצחון לדורי דורות של עם ישראל, ולא רק ניצחון רגעי, העסקה המדוברת היא לא ניצחון אלא תבוסה. הגאווה הלאומית שלנו תחזור רק בניצחון אמיתי. החיילים רוצים לנצח, העם רוצה לנצח, וההנהגה צריכה לקבל כוח מהעם - לעמוד על הרגליים האחריות - ולהציב את הגבולות. האמת שלנו תגבר בסוף ואנחנו לא צריכים לחשוש", היא מסכמת.