טלי גוטליב הליכודצילום: ערוץ 7

דברים חריפים מטיחה חברת הכנסת טלי גוטליב, חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, סביב אזלת היד בצפון וקובעת כי בידי מערכת הביטחון כל האמצעים לפעול מיידית בלבנון, אך נשיא ארה"ב הוא שמונע זאת מאיתנו.

גוטליב קובעת בראיון לערוץ 7 כי לא מקובלת עליה מציאות בה הצפון מרוטש על ידי תקיפות חיזבאללה וישראל ממתינה בחיבוק ידיים. "שלא יספרו סיפורים. יש לנו סד"כ, יש לנו כוחות מגוייסים ופרוסים, יש לנו חיל האוויר ויש לנו חימוש ששמור לצפון ואנחנו לא עושים כלום כי ביידן לא מרשה לנו".

מוסיפה חברת הכנסת גוטליב וקובעת כי אין שום סיבה להגיע לכניסה קרקעית שתסכן את חיילי צה"ל, כניסה לשטח הנשלט בידי החיזבאללה. "בשביל מה השקענו מיליארדים בחימוש, בארטילריה, בחיל האוויר, בצבא קטן וחכם אם לא בשביל לרטש ולשטח 15 קילומטר בתוך דרום לבנון וכדי שנוכל להחזיר את התושבים שלנו בביטחה?", היא שואלת ומבקרת את מדיניות התגובה המקומית והנקודתית על כל תקיפה של חיזבאללה המבקש להתיש את ישראל.

בדבריה היא שבה ודוחה את הטענה לפיה הצבא אינו מעוניין להילחם בשתי חזיתות במקביל. "מספיק לספר סיפורים. פעם זה עבד עליי כשאמרו שאי אפשר להילחם בשתי חזיתות או שלוש. אנחנו בשתי חזיתות ולא משתמשים באותו כוח אדם. יש כוחות פרוסים בדרום ויש בצפון ושיידע האויב שלא חסרים לנו חימושים. החיילים מוכנים וערוכים ורק מחכים לפקודה".

"שכחנו שיש אלמנט לא פחות חשוב והוא כוח ההרתעה, כבוד וחוסן של מדינה ובהקשר הזה אנחנו מפסידים בעניין התודעה, וצר לי על כך", אומרת גוטליב.

לשאלת הצבעתה בעד החוק המכונה חוק הגיוס, מדגישה גוטליב כי לא מדובר בחוק גיוס אלא בחוק הרציפות שלטעמה לא נכון היה מלכתחילה להעלותו על סדר היום "כי לפעמים היועצים שמקיפים את המפלגות החרדיות וגם את ראש הממשלה נופלים לטעות. ממרץ השנה פקעה ההחלטה שנותנת פטור מגיוס. משרד הביטחון אמור היה לגייס את כל החרדים אבל הוא לא עשה את זה כי הוא יכול לגייס רק 3000 וגייס 1200. אמרתי, בואו נשמור על הוואקום הזה ונחוקק תוך כדי הסכמה ומערכי שירות לאומי. דעתי לא נשמעה וחבל, כי דין הרציפות אומר שניקח את החוק של גנץ, שאין סיכוי שמישהו בליכוד יצביע בעדו", היא אומרת וקובעת כי תכליתו של החוק היתה רק תעמולת שמאל חסרת בסיס שתשסה ותפלג.

מנגד, מציינת גוטליב, העונש על הצבעה נגד חוק הרציפות, הייתה הוצאתה מועדת החוץ והביטחון, מהלך שלדבריה היה משמח גופים כמו שב"כ, אמ"ן ומטכ"ל ש"אותם אני שואלת כאן שאלות מאוד נוקבות ומשמשת עיניים ואזניים לאזרחים". עונש שכזה של הוצאה מהוועדה היא מוכנה לשאת כאשר יהיה מדובר בהצבעה לחוק גיוס ללא מכסות תואמות, הצבעה בה היא מתכוונת להצביע נגד "ויהא המחיר אשר יהא".