ח”כ צבי סוכות מפלגת הציונות הדתיתצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת צבי סוכות מתייחס בריאיון לערוץ 7 למצב בגבול הצפון ומגדיר כ"בושה וחרפה" את ההתנהלות הישראלית.

עוד אומר כי מדובר בהתנהלות של אבדן ריבונות ישראל על האזור, כפי שהדברים באים לידי ביטוי בהיעדר תגובה עוצמתית מול ירי של מעל 200 טילים בידי מחבלי החיזבאללה.

"זה אירוע שלא בא בחשבון", אומר סוכות. "רצועת הביטחון נמצאת או בתוך מדינת ישראל או בדרום לבנון. אני רואה אנשי שמאל שיש להם כאבי בטן על כך, אבל זו האמת הפשוטה. מדינת ישראל הייתה בדרום לבנון הרבה שנים ובשנת 2000 השמאל ברח משם וב-2006 השמאל חתם עם החיזבאללה הסכם שלא שווה את הנייר שעליו הוא כתוב והיום אנחנו אוכלים את הפירות".

סוכות קובע כי כממשלת ימין "אנחנו צריכים לתקן את כל המחדלים הללו של השמאל ולהחזיר את רצועת הביטחון לדרום לבנון".

בהתייחס לטענה לפיה תקיפה ישראלית בלבנון תוכל להיות רק לאחר השלמת המשימה ברפיח, אומר סוכות כי אם מדובר בשיקול טקטי הוא יכול להבין זאת, אך אם ישנם מי שסבורים שהעימות הנוכחי עם חיזבאללה יכול להסתיים עם הסכם נוסף, הרי ש"זו בושה וחרפה וכל עוד זה תלוי בי זה לא יקרה".

עוד נשאל חבר הכנסת סוכות אודות חוק הרציפות עליו הצביעה הכנסת לפני חג השבועות, והוא מבהיר כי לא מדבור בחוק גיוס אלא בחוק שלא הייתה ברירה אלא לקדם אותו בהתאם לדרישת בג"ץ לחקיקה כלשהי, וכאשר שר הביטחון דורש הסכמה של בני גנץ לכל חוק שיוגש, ואם לא תתקבל הסכמה שכזו הוא לא יגיש את החוק, ומנגד בני גנץ מעוניין בבחירות, אין מנוס אלא לקדם את הרציפות מהכנסת הקודמת.

סוכות מציין כי לכל ברור שהחוק לא ייצא מהוועדה כפי שהוא נכנס אליה ויחולו בו לא מעט שינויים. "מהצד השני צריך לזכור שעם שבעה מנדטים לא נוכל לעשות את כל מה שהיינו רוצים לעשות בקואליציה וחלק מהשותפות בקואליציה הוא ההבנה שלא כל מה שאתה רוצה אתה גם מקבל".

עוד מתייחס סוכות להכרזתו של נפתלי בנט על חזרתו לפוליטיקה ותקוותו לחולל את השינוי בשנית. "ראיתי את ההודעה הזו וראיתי שהראשון שקפץ לברך היה יאיר לפיד ולא לחינם. אני חושש שהכוונה להקים שוב ממשלת שמאל בקולות של אנשים שחושבים שהם מצביעים לימין יכולה לחזור על עצמה וזה חבל מאוד".