עמית סגל
עמית סגלצילום: Liron Moldovan/Flash90

הפרשן הפוליטי עמית סגל התייחס לאיומים הרבים שמפזר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ותהה עד מתי ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיך לתת לו לאיים.

"עד מתי מתכוון בנימין נתניהו להשלים עם המצב שבו שותף בכיר, שבלעדיו אין תוחלת לממשלה שלו, ימשיך לעלוב בו, לבוז לו בפומבי. עד מתי הוא ישדר את החולשה הזאת?", תהה סגל בפאנל בחדשות 12.

"מצד שני אני שואל", המשיך סגל, "אם איתמר בן גביר באמת רוצה, אני לגמרי משוכנע שרק טובת המדינה נגד עיניו, לא חלילה מנדטים או לייקים, אבל אם רק זה המצב, אז יש שלב שבו אתה צריך לנגב את הרוק מהפנים, ולהגיד, 'אני הולך, אם אני לא יכול להשפיע, אז אני הולך', אין לי אלא לחשוב, שהמצב הזה נוח מאוד לבן גביר".

הוא הסביר, "נוח לו לא להיות שותף בהחלטות הקשות כי אין לו שום תוכנית סדורה, אין לו מושג מה המצב של הצבא, הוא לא יודע מה אנחנו יכולים ומה אנחנו לא יכולים, ואז לבוא וכל הזמן להיות האופוזיציה מתוך הקואליציה. זה דבר בלתי נסבל".

הכתב ירון אברהם הוסיף: "זה כל הסיפור, הוא יכול ולנתניהו אין מה לעשות עם זה, אין לו שום שוט מול בן גביר, מה הוא יכול לעשות? לפטר אותו? להגיד לו צא מהממשלה?".

סגל סיכם: "תורת ההפעלה של בן גביר, הוא לא רוצה לפרוש בחיים, הכי טוב לא ככה, זה הכי מושלם. גם תפקידים, למנות מפכ"ל, למנות קצינים, לקבל את המשטרה, וגם אחרי כל הדבר הזה, להיות כאילו יו"ר ועדה לביקורת המדינה. את הדבר הזה יהיה צריך לסיים איכשהו".