השרה סילמן העבירה את הלילה בגולןדוברות

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן הגיעה אתמול בערב לנחם את משפחתו של סרן ווסים מחמוד, מבית ג'ן שנפל בקרב בדרום רצועת עזה.

לאחר מכן עלתה השרה לרמת הגולן ונשארה ללון שם בכדי להזדהות עם התושבים שעוברים תקופה לא פשוטה, "חשוב שנבין מה עוברים אנשי העוטף, הצפון והיישובים סמוכי הגדר בפרט", ציינה.

הצוות המקצועי של המשרד להגנת הסביבה והשרה נפגשו עם ראשי המועצות בצפון ובכללם גם קצרין וגולן, ערכו סיורים ונערכים לסייע בעת מלחמה.

לאחרונה, על רקע העלאת טווח השיגורים ובחסות מזג האוויר החם פרצו שרפות שפגעו בשטחים רבים, גם בשמורות הטבע ובשטחים הפתוחים ואיימו להגיע לאיזורים המיושבים מה שמקשה על מצבם של התושבים והסביבה. סילמן ביקשה לקיים הערכת מצב עם צוותי המשרד וצוותי רשות הטבע והגנים השומרים על השטחים הפתוחים ולאמוד את הפגיעה בשמורות הטבע והגנים הלאומיים כתוצאה מהשריפות האחרונות.

בשמורת הטבע יהודיה השריפה הגיעה עד הכניסה לאתר והצוותים עבדו קשה על מנת לכבות אותה. כמחצית מהשטחים שנשרפו בגולן נמצאים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים, ומחצית בשטחים פתוחים וביערות.

מוקדם הבוקר (ב') ערכה השרה פגישת עבודה במועצה האיזורית גולן עם ראשי המועצות, יהודה דואה ראש מועצת קצרין ואורי קלנר ראש מועצה איזורית גולן בכדי לשמוע את האתגרים ולסייע במה שניתן.

"תושבי הצפון נמצאים בחודשים האחרונים בחזית הלחימה. זהו מצב קשה ביותר והם זקוקים לכמה שיותר תמיכה מצד הממשלה. בנוסף לסיוע הממשלתי הם צריכים להרגיש שאנחנו איתם לאורך כל הדרך, לכן החלטתי לישון הלילה ברמת הגולן, מתוך מטרה לחזק את תושבי רמת הגולן ולפגוש הבוקר את ראשי המועצות שעומדים באתגרים לא פשוטים בגבורה. הקול ותחושות התושבים וראשי המועצות הוא שמנחה ומלווה אותי בעשייה וברצון לשמור על הסביבה היום וגם לדורות הבאים, לסייע במה שניתן בעת מלחמה ולומר לתושבים בקווי העימות שהם גיבורים ואנחנו איתם לאורך כל הדרך", אמרה.