צבי סוכות ולימור סון הר-מלך
צבי סוכות ולימור סון הר-מלךצילומים: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת וסטודיו דמקה

ח"כ לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) וח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) יקימו בכנסת את "השדולה לחזרה להתיישבות בחבל עזה".

השקת השדולה תיערך מחר (שלישי) באולם נגב בכנסת, בנוכחות שרים, חברי כנסת, אנשי ביטחון ונציגי ההתיישבות.

נמסר כי "השדולה שמה לה למטרה לקדם את חזון ההתיישבות היהודית המחודשת בחבל עזה. לאחר הנסיגה מעזה לפני 19 שנה והטרור שבא בעקבותיה, השדולה רואה בהתיישבות יהודית בחבל עזה צעד הכרחי להגנה על ביטחון ישראל ולהבטחת עתידה. רק על ידי נוכחות צפופה של יישובים יהודיים ברחבי עזה ניתן יהיה למנוע את המשך איומי הטרור ולהרתיע את האויב. השדולה תפעל להעלאת המודעות לנושא ולגיוס תמיכה למהלך חשוב זה".

"חברי השדולה רואים בהקמתה עוד צעד הכרחי ללחץ על חמאס לשחרור החטופים, מתוך הבנה שאם חמאס יפנים שמלבד השלטון בעזה הוא גם בדרכו לאבד אדמות בעזה, הוא ידחק לפינה ויסכים לשחרור החטופים", נאמר בהודעה שפורסמה לקראת ישיבת הפתיחה.

ח"כ צבי סוכות הדגיש כי רק התיישבות תביא ביטחון, "רק ילדים יהודים משחקים ברצועה יגרמו למחבלי הנוח'בה להבין שהם הפסידו. הקריאה והתיישבות בעזה תקדם גם את שחרור החטופים. כי נגד חמאס צריך לפעול בשני מישורים, צבאי ואזרחי. במישור הצבאי אנחנו כבר פועלים וביתר שאת מה-7.10. במישור האזרחי אנחנו צריכים לפעול ולגרום להם לאבד אדמה. כשהם יבינו שהם מאבדים את השליטה בעזה ומאבדים את אדמת עזה, הם יהיו מוכנים לשחרר חטופים בלי להציב תנאים שמהווים איום על קיומה של מדינת ישראל".

ח"כ לימור סון הר-מלך הוסיפה: "כולם מבינים היום את האמת הברורה - בלי התיישבות אין ביטחון. אם לא ניטע שורשים יהודיים עמוקים באדמת עזה, האויב ימשיך להרחיב את טווח התקפותיו ולאיים עלינו בכל פעם מחדש. הדבר היחיד שיגדיר תודעת ניצחון שלנו אצל אויבינו תהיה רק כשאויבינו יראו את הנוכחות שלנו בעזה, ויראו את המקומות מהם הם זרעו הרג והרס מתמלאים בהתיישבות יהודית פורחת וצומחת. בלי התיישבות לא רק תושבי עוטף עזה, אלא גם תושבי הצפון ושאר חלקי הארץ לעולם לא ירגישו בטוחים. זהו גזר דין אכזרי שאסור לנו להשאיר לדורות הבאים. רק כך נקים כאן בית לאומי בטוח ומוגן לדורות".