מאי גולן
מאי גולןצילום: Noam Revkin Fenton/FLASH90

השרה לשיוויון חברתי וקידום מעמד האישה מאי גולן זומנה היום (שני) לחקירת משטרה, 4 שנים אחרי שהייתה מעורבת בתאונת דרכים.

לפי המשטרה, גולן עברה על פי החשד בשנת 2020 ברמזור אדום ופגעה ברוכב אופנוע שפינה את עצמו לבית החולים. תיק החקירה נגנז באוקטובר האחרון בשל חסינות השרה.

רוכב האופנוע הגיש ערר למשטרה שהחליטה, לאחר קבלת אישור מהיועצת המשפטית לממשלה, לפתוח מחדש את תיק החקירה.

גולן כתבה בפוסט שפרסמה: "4 שנים לאחר סגירת התיק, ואף על פי שהחוק מעניק 45 ימים להגשת ערעור על סגירתו (שכמובן לא הוגש אפילו בקרבת המועד הנקוב), נכנס כעת מסמך יצחקי לפעולה, תיק מינורי, דילוג על כל נוהל משטרתי וכמובן תחיית המתים של תיק לא קיים".

היא הוסיפה: "כנראה שאין יותר מעשי פשיעה ברחובות, מצב הלחימה הסתיים, ארגוני הפשע הפכו לארגוני שלום ולכן יש להם במשטרה מספיק כח אדם וזמן פנוי - כדי לזמן לחקירה שרה בממשלת ישראל אודות תאונת דרכים איזוטרית שהתרחשה לפני כל-כך הרבה זמן".

לסיום כתבה גולן כי "כל אזרח במדינת ישראל צריך להיות מודאג מזימון שערורייתי שכזה לחקירה לאחר זמן כה רב ולשאול את עצמו: האם חירותם של נבחרי הציבור שלו - מאוימת על ידי פקידים בעלי כח בלתי מרוסן, ומה יקרה כשפקיד כזה או אחר יחליט לאיים על החירות האישית שלו כאזרח ללא חסינות? הרדיפה הפוליטית והשימוש הציני במשאבי המשטרה לניגוח פוליטי - לא ירתיעו, לא יעצרו ולא ישתיקו אותי ואת הקהל העצום שאני מייצגת. ממשיכה קדימה".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב: "היועצת המשפטית לממשלה שאישרה את הפתיחה בחקירה נגד מאי גולן בחרה צד והחלה להיאבק נגד הממשלה בכל האמצעים. אישור פתיחה את החקירה של מאי גולן 4 שנים לאחר האירוע מעוררת תחושה קשה לרדיפה פוליטית".