כטבם של חיזבאללה מצלם את חיפהחיזבאללה

מערכות ההגנה האוויריות של חיל האוויר זיהו ועקבו אחרי כטב"ם "דוכיפת" של חיזבאללה שצילם את חיפה אך בצה"ל החליטו שלא ליירט אותו.

מלבנון חדרו ארבעה כטב"מי צילום, כאשר שניים יורטו, השלישי נעלם מהמכ"מ וככל הנראה נפל בים והרביעי חדר לחיפה.

בחיל האויר הסבירו כי החליטו לא להפיל אותו מכיוון שידעו שמדובר בכטב"ם צילום ולא נפץ והפעלת מיירט הייתה גורמת לבהלה בהפעלת אזעקות באזורים נרחבים בצפון ואולי אף לנזק משברי היירוט.

בצה"ל הוסיפו וציינו כי כלי טיס שאוספים מידע קשים יותר לגילוי וליירוט, מאחר שהם קטנים יותר ואין בהם חומר נפץ.

מוקדם יותר היום פרסם חיזבאללה תיעודים שאסף הכטב"ם המכונה "הודהוד" (דוכיפת) שצילם בנמל חיפה, שכונות בקריות, את מתחם "ביג" ומפעל של רפאל.

בסרטון, באורך 9 דקות, שלא נכתב מתי צולם, מופיע פירוט לכאורה על המתקנים במפעל רפאל - כולל מתקנים של כיפת ברזל, מחסני מנועים רקטיים, מתקני קלע דוד ומכ"ם.

בקריות צילם הכטב"ם את שכונת סביוני ים בקריית ים, מגדלים, מרכז מסחרי, וחנות "אושר עד" וכן עקב במשך כמה שניות אחר רכב. חיזבאללה טען כי הכלי חזר ללבנון.

לטענת חיזבאללה, צולמו גם סירות דבורה, סער 6 וסער 5. גם מכלי דלק שמוצבים בנמל תועדו. בתיעוד נראים מבנה של בבסיס חיל הים ומבנה לכאורה שמשתייך ליחידת ילת"ם.

לאחר פרסום התיעוד כלי טיס של חיל האוויר תקפו חוליות שיגור כטב"מים מהיחידה האווירית של חיזבאללה.

היחידה הובילה עשרות פעולות באמצעות כטב"מי נפץ ואיסוף כנגד ישראל וכוחות צה"ל. "צה"ל ימשיך לסכל את פעולות היחידה במרחב", נמסר מצה"ל.