ג'ו ביידן
ג'ו ביידןצילום: רויטרס, Evelyn Hockstein

הבית הלבן ביטל את כינוס הפורום האסטרטגי המשותף לשתי המדינות שהיה אמור לעסוק באיראן בתגובה לסרטון בנוגע למשלוחי הנשק האמריקניים שפרסם ראש הממשלה השבוע, כך דיווח אתר 'אקסיוס' האמריקני.

בישראל לא מגיבים רשמית לדברים לפי שעה - אך גורמים מדיניים אישרו את ביטול המפגש.

במסגרת הפורום היו אמורים השר רון דרמר, היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל צחי הנגבי, ובכירים נוספים במערכת הביטחון בוושינגטון לקיים מספר מפגשים בנושא האיומים הנשקפים מאיראן - שהראשון בהם היה צפוי להתקיים מחר (חמישי).

בכאן חדשות דווח כי במהלך פגישתם של השליח המיוחד עמוס הוכשטיין וראש הממשלה נתניהו העביר השליח לנתניהו כי הצהרותיו בעניין הקפאת משלוחי הנשק לא היו נכונות והבהיר כי בממשל זועמים עליהן ואף יגיבו לכך.

נתניהו אמר בהצהרה המצולמת שפרסם כי מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן התחייב בפניו כי תחודש אספקת הנשק לישראל ומתח ביקורת על התנהלות הממשל.

"כשהשר בלינקן היה כאן לאחרונה בישראל, הייתה לנו שיחה גלויה, אמרתי שאני מעריך מאוד את התמיכה שארה"ב העניקה לישראל מתחילת המלחמה. אבל אמרתי גם משהו אחר, אמרתי שלא יעלה על הדעת שבחודשים האחרונים הממשל מנע מישראל נשק ותחמושת".

"ישראל, בעלת הברית הקרובה ביותר של אמריקה, נלחמת על חייה, נלחמת נגד איראן ושאר אויבינו המשותפים. בלינקן הבטיח לי שהממשל עובד יום ולילה כדי להסיר את צווארי הבקבוק הללו. אני בהחלט מקווה שזה המצב. זה צריך להיות המצב", ציין נתניהו.

הוא הוסיף: "במהלך מלחמת העולם השניה, צ'רצ'יל אמר לארה"ב - 'תנו לנו את הכלים אנחנו נעשה את העבודה'. אני אומר, תנו לנו את הכלים ואנחנו נסיים את העבודה הרבה יותר מהר".