טלי גוטליב וצבי סוכות
טלי גוטליב וצבי סוכותצילום: Oren Ben Hakoon, Yonatan Sindel/Flash90

עימות סוער התפתח הבוקר (רביעי) לאחר שחבר הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית) האשים את ח"כ טלי גוטליב כי פעילותה משרתת את השמאל.

סוכות אמר בוועדת חוקה כי בשל התנגדותה ל"חוק הרבנים" חברת הכנסת טלי גוטליב ממליכה את שקמה ברסּלר כשרת החינוך בממשלה הבאה.

גוטליב הגיבה: "צבי סוכות זה איזה ח"כ שמתחזה לאיש ימין, זה מי שהיה מקור הלשנה נגד מתיישבי יהודה ושומרון בעברו, מעז לומר היום באיזו ועדה שאני רוצה את שקמה ברסלר כשרת חינוך 'לפי איך שזה נראה' כך מילותיו וזה כי אני מזכירה למתיישבי יהודה ושומרון מי זה הבוס שלו סמוטריץ'".

היא הוסיפה: "כולי תקווה שבכנסת הבאה בוחרי הציונות יבינו שבינם לבין המפלגה הזו אין כל קשר! מתיישבי יהודה ושומרון לא עסוקים בקומבינות אלא עסוקים ביישוב הארץ ושמירה על ערכי ימין בגאווה בהגינות וביושר".

סוכות הגיב: "צרור ההאשמות ההזויות כלפיי מצד ח"כ טלי גוטליב מריח כמו חוסר שפיות. המלחמות שהיא מנהלת נגד הקואליציה הן החלום הרטוב של השמאל בשבוע ההתנגדות, וסלילת הדרך לשקמה ברסלר לכנסת ולהקמת ממשלת שמאל. חבל שלח"כ גוטליב יש חסינות, אחרת הייתה מקבלת תביעת ענק".

הלילה מעט לאחר חצות הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "חוק הרבנים" שעורר סערה בקואליציה לא יעלה להצבעה בוועדת חוקה.

ההחלטה הגיעה לאחר שבליכוד הבינו שאין רוב בשל התנגדות 'עוצמה יהודית' וכן בעקבות תדרוכים בתקשורת על דיל שנרקם בין ש"ס לעבאס על הימנעות בהצבעה כדי שהחוק יעבור.

בליכוד אף הדיחו מהוועדה את חברי הכנסת טלי גוטליב ומשה סעדה שהביעו התנגדות לחוק והבהירו כי יצביעו נגד.

גוטליב הגיבה הבוקר להורדת החוק: "העברתי לרה"מ נתניהו את דרישתי להחזרתי בדחיפות לוועדת חוקה. הדחתי ע"י אופיר כץ רק בגלל התנגדותי לחוק הרבנים החרפתי נעשתה בהיעדר סמכות. אמנם דחוף לאריה דרעי לדאוג לאח שלו אבל לי יותר דחוף לפעול למען עם ישראל".

היא הוסיפה: "נתניהו הסיר מסדר היום את חוק הרבנים בדיוק כמו שהצעתי בתחילת השבוע. חבל, באמת חבל שלא הקשיבו בקולי".