ח"כ טלי גוטליב
ח"כ טלי גוטליבצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

חברת הכנסת טלי גוטליב התייחסה בריאיון היום (חמישי) לרדיו 103FM למשבר הפוליטי ולדרישת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לשבת בדיוני הקבינט המצומצם.

"אני חושבת שאיתמר בן גביר חייב לשבת בקבינט, אני חושבת שלא יכול להיות מצב שכל מי שיושב בקבינט מסכים על הכול פה אחד", אמרה.

כשנשאלה למה היא חושבת שבן גביר חייב לשבת בקבינט, גוטליב השיבה, "גם אני צריכה לשבת בקבינט לצורך העניין, ואני אישה ואני לא יכולה להגן עלייך בשדה הקרב, אבל אני מבינה מאוד מאוד... אני מדברת על הניסיון, לא על מי שלחם או לא לחם. לא הניסיון, עם כל הכבוד של הרמטכ"ל, הוא היה אמור למנוע את תופת 7 באוקטובר".

בהמשך מתחה ביקורת על הרמטכ"ל ואמרה: "הרמטכ"ל הדגול הזה הוכיח כישלון קולוסאלי צבאי בהיערכות 7 באוקטובר, על מה את מדברת? מי הוא שיעז להגיד למישהו 'אתה לא יודע'? בן גביר יודע לשאול שאלות חשובות וטובות".

"העובדה שאין לי עבר צבאי, לא אומר שאני מבינה מעולה את העסק של האויב? לא אומר כשצדקתי כשאמרתי כל מיני דברים על שיטות לחימה ודרכי לחימה? תפסיקו, אנחנו אנשים שיודעים לצבור ידע, לשים לידינו אנשים שהם יועצים טובים שמלמדים אותנו".

בהמשך מתחה ביקורת על דבריו של דובר צה"ל כי אפשר אפשר לחסל את חמאס ואמרה: "אין אדם בממשלה הזו שלא חושב בכל רגע נתון על טובת העם הזה, על השבת החטופים. אין שאלה בכלל שהכאב הוא אדיר. חמאס וסינוואר המרצחים - איך העולם עושה להם גלוריפיקציה? איך אפשר לחשוב שעד שהם לא מחזירים את החטופים נכניס להם מים או קמח? העולם עושה גלוריפיקציה לחמאס כי כולם עסוקים לממשלה. כל מה ששומעים כאן זו תעמולה תבוסתנית שמשחקת לידי האויב".

"הם צוחקים עלינו, תמונה של הגרי בכל ערוצי התקשורת הערבים. מי שמך? בן גביר חייב לשבת בקבינט, גם אני צריכה".