תיעוד התאונהצילום: באדיבות המצלם

אשת התקשורת אורית מרק-אטינגר עברה תאונת דרכים בדרכה לפגישה בירושלים כאשר נסעה ברכב הטסלה שלה ורכב שנסע ככל הנראה באדום התנגש ברכבה. לאחר בדיקות בבית החולים היא שוחררה לביתה.

מרק-אטינגר, שאיבדה במלחמה את אחיה סגן פדיה מרק ז"ל, אביה הרב מיכי ז"ל נרצח בפיגוע, אחיה שלומי נהרג בתאונת דרכים, ובן דודה אלחנן קלמנזון נהרג ב-7 באוקטובר, סיפרה על התחושות הקשות בחשבון הפייסבוק שלה.

לאחר הפגישה הייתה אמורה אורית להגיע לשבוע הספר בירושלים לחתום על ספרה 'קרן אור שבורה' אך בשל התאונה היא נאלצה לשנות תכניות. היא סיפרה כי "כמעט ולא הייתי כאן היום. הרופא בבית חולים שראה את תיעוד התאונה אמר שאני נס".

"נסעתי היום בתוך ירושלים בדרך לפגישה ולשבוע הספר בירושלים. נוסעת כרגיל ובדרך רואה שיש אור ירוק ברמזור, אז ממשיכה בנסיעה. נכנסת לצומת ופתאום משום מקום רואה רכב וברגע, בום התנגשות חזיתית. כריות האוויר נפתחות ומתפוצצות לי על הפנים והידיים שלי נפגעות מההדף", כתבה.

"מוצאת את עצמי, במרכזו של צומת גדול בלב ירושלים, כשעשן סביבי מתחיל להקשות על הנשימה. אני ישר צועקת לעזרה, אבל אנשים לא כ"כ קולטים ולקח יותר מדקה שתיים עד שהגיעו אלי. גם אז אנשים לא ידעו מה לעשות והיה תוהו ובוהו. ואני כלואה ברכב, מעלה עשן. באמצע הצומת, והדמעות זולגות מכאב פיזי ביד. אבל גם הלב כואב, כמה עוד אעבור? כמה דרמות? מה כבר רציתי? חיים נורמליים, שפויים? לחיות?", שיתפה.

מרק-אטינגר הוסיפה: "היה לי קשה, מודה. אין לי המון שאלות אליו, מאד מאמינה בו. אבל הכאב, והתסכול, והחוסר אונים ושוב הלוז שמתבטל...ברוך ה' הפעם לא לשבעה, אבל הנה, נקודת אור- אני חיה. מודה שגם ממש נבהלתי שאם זה היה חזיתי, אולי אני פספסתי ונסעתי באדום. למרות שאין סיכוי. אבל פחדתי שזו אשמתי. כשהרופאים בבית החולים ראו את התאונה, הם הופתעו שבקושי נפצעתי. 'באירועים כמו זה טיפלנו באנשים שנפצעו קשה בהרבה, לא ברור איך היא יצאה ככה'".

"האמת, אני רואה את הסרטון ויודעת שאם לא הייתה לנו טסלה, לא יודעת אם הייתי כאן היום. הטסלה בטוח בלמה חלקית או משהו, ובנוסף היא מאד חזקה ובטיחותית. בדרך הביתה אחרי ששוחררתי מבית החולים, אני מודה על הנס שלא נפגעתי בפנים, ברגליים, בשיניים, כל כך הרבה. מעריכה את זה שהוא החליט שצריך אותי בעולם הלוואי שזה יהיה בדרכים פחות מטלטלות...'הגומל לחייבים טובים שגמלנו כל טוב'", סיכמה.