ארכיון
ארכיוןצילום: דובר צה"ל

אזרח ישראלי, תושב המרכז בשנות ה-60 לחייו, נורה למוות הבוקר (שבת) ברכב בעיר קלקיליה, שבשטחי הרשות הפלסטינית.

הנרצח היה מוכר לסוחרים בעיר הפלסטינית, אצלם נהג לערוך קניות של פירות וירקות.

דובר צה"ל מסר כי "כוחות פועלים כעת בקלקיליה, לאחר שנקבע מותו של אזרח ישראלי, זמן קצר לאחר שנמצא ירוי במרחב. כוחות צה"ל ומשטרת ישראל חוקרים את נסיבות האירוע". לאחר הירי אלמונים הציתו את רכבו של הנרצח הישראלי, שכבר פונה מהמקום.

מפרטים ראשוניים עולה כי הוא נכנס לעיר הבוקר דרך מעבר אליהו. בקלקיליה כמו גם בערים פלסטיניות נוספות באיו"ש אין מחסום בידוק לבאים לעיר אך קיים שילוט במרחב האוסר על ישראלים להיכנס לשטח A.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים עדכן כי תחילה הועבר הישראלי לקבלת טיפול ראשוני בבית החולים הממשלתי בקלקיליה, ובפעילות קציני המינהל האזרחי, הועבר הישראלי לאמבולנס של מד"א במוצב 422 - שם נקבע מותו כעבור דקות ספורות.

"החל מקבלת הידיעה על פציעתו של הישראלי, פעלו קציני מפקדת תיאום וקישור אפרים מול מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, במטרה לשמור על ביטחונו של הישראלי ומרגע אשפוזו בבית החולים ובמהלך העברתו לשטח ישראל, הוא אובטח על-ידי המנגנונים הפלסטיניים", נמסר.

אתמול חוסלו שני מחבלים מהג'יהאד האיסלאמי בקלקיליה. בתמונות וסרטונים שפרסמו הפלסטינים אתמול נראה חיסול המחבלים - סמוך לשוק המרכזי בעיר. אחד מהמחבלים תכנן לפי כוחות הביטחון לבצע פיגוע באזור.

יממה לפני כן שדדו פלסטינים באלימות רכב של ישראלי כבן 70 והותירו אותו בצד הכביש, באזור קלקיליה. הוא עבר פעולות החייאה, אך מותו נקבע לאחר שעות ארוכות.