מנהטן
מנהטןצילום: רויטרס

המפגינים נגד ישראל קיבלו פרס. אלווין בראג, התובע המחוזי במנהטן, החליט לבטל את כתבי האישום שהגיש נגד 30 סטודנטים מאוניברסיטת קולומביה, שהסתגרו בתוך בנייני האוניברסיטה במהלך ההפגנות נגד ישראל.

כל 30 המפגינים נעצרו בתאריך 30 באפריל. התובע החליט להגיש נגדם כתבי אישום על "הסגת גבול" ועבירות אחרות, אולם כעת הודיע כי החליט לבטל את כל כתבי האישום והם יוכלו להמשיך בחייהם. "כל העניינים האלו נסגרים ונחתמים למען הצדק", אמר השופט קווין מקגראת' בבית המשפט במנהטן.

סטיבן מילאן, תובע העובד במשרד התובע המחוזי במנהטן, אמר כי ההחלטה לבטל את כתבי האישום נובעת מכך ש"אין מספיק ראיות לכך כי מישהו פגע ברכוש או באדם מסוים. המפגינים גם חבשו מסכות וכיסו את מצלמות האבטחה.

לאף אחד מהסטודנטים שנעצרו לא היה עבר פלילי קודם, וכולם עמדו בפני הליכים משמעתיים, כולל השעיות וגירוש, על ידי אוניברסיטת קולומביה. מתקיימים הליכים משמעתיים בבית הספר לתלמידים שעניינם בוטל. משרד התובע המחוזי ממשיך לנהל תיקים משני הקמפוסים, כולל על תקיפות נגד שוטרים", אמר מילאן.

עם זאת, משרד התובע המחוזי ימשיך לנהל הליך משפטי נגד 13 נאשמים אחרים. שניים מתוכם סטודנטים באוניברסיטת קולומביה, בעוד 11 אחרים לא היו קשורים לאוניברסיטה. התובע הציע לכל 13 הנאשמים לוותר על כתבי האישום נגדם במידה ויתחייבו שלא להיעצר בגין עבירות דומות במהלך חצי השנה הקרובה, אולם הם סירבו לעשות זאת.