נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: Olivier Fitoussi/ Flash90

לפי סקר "אולפן שישי" שערכו מנו גבע ומכון מדגם עולה כי ישנו רוב שחושב שראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט מתאים יותר לתפקיד מאשר בנימין נתניהו.

עוד עולה מנתוני הסקר כי ישנו שיוויון בשאלת ההתאמה לתפקיד בין ראש הממשלה המכהן ליו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ.

36% ממשיבי הסקר סברו כי בנט מתאים יותר לראשות הממשלה, לעומת 28% שחשבו שדווקא נתניהו הוא מתאים יותר. זוהי הפעם הראשונה שבה בנט עוקף את נתניהו בסקרי ההתאמה לראשות הממשלה. כשנערכה ההשוואה בין נתניהו לגנץ, עלה כי הם זכו לאותו אחוז תמיכה מהמשיבים - 32%.

28% חשבו שלפיד עדיף כראש ממשלה, לעומת 33% שחשבו שנתניהו מתאים יותר. נתניהו עקף גם את שר הכלכלה ניר ברקת (29% לעומת 12%) ואת שר הביטחון יואב גלנט (30% לעומת 15%), בעוד שבנט עקף את גנץ (27% לעומת 25%) בקרב משיבי הסקר.

כמו כן, השיבו 63% מהנסקרים כי תפקודו של נתניהו במהלך המלחמה הוא גרוע. לגבי שר הביטחון גלנט, 46% המשיבים חשבו כי תפקודו הינו גרוע גם כן, אם כי 45% סברו שתפקודו טוב. בנוסף עלה כי גם תפקודם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' והשר לביטחון לאומי איתמר בן-גביר הוא גרוע (68% ו-65% בהתאמה).

רוב המשיבים העדיפו שהקואליציה הבאה שתקום לא תכלול מפלגות חרדיות (56%, לעומת 30% שהעדיפו קואליציה עם מפלגות חרדיות). כשנשאלו הנסקרים אם ניתן להגיע ל"ניצחון מוחלט" מול החמאס, 51% מהם השיבו שהדבר בלתי אפשרי, בעוד 36% סברו שניתן ו-13% ענו שהם לא יודעים.