שר הביטחון יואב גלנט, המריא הלילה (ראשון) לביקור רשמי בוושינגטון, לאחר שהוזמן על ידי מזכיר ההגנה האמריקני הגנרל לויד אוסטין.

במהלך הביקור, יוועדו גלנט ואוסטין, ושר הביטחון ייפגש גם עם כן מזכיר המדינה אנתוני בלינקן ובכירים נוספים בבית הלבן, במחלקת המדינה, בקונגרס ובממשל האמריקני.

גלנט ידון על המשך הפעולות הנדרשות להשגת מטרות המלחמה, המאמצים המדיניים להשבת החטופים, הצעדים הנדרשים לחיזוק היציבות האזורית ושיתופי הפעולה המיוחדים בין מערכת הביטחון לממשל האמריקני, בדגש על תהליכי ההצטיידות והקרנת העוצמה המשותפת, לשימור יתרונה האיכותי של ישראל במזרח התיכון.

לפני עלייתו למטוס אמר שר הביטחון: "אני יוצא הלילה לארצות הברית בהזמנתו של מזכיר ההגנה לויד אוסטין. ארצות הברית היא בעלת הברית החשובה והמרכזית ביותר שלנו והקשרים בינינו חשובים במיוחד, אולי יותר מאשר אי פעם, בימים האלה".

הוא ציין "אפגוש בארצות הברית את מזכיר ההגנה, את מזכיר המדינה ובכירים נוספים בממשל האמריקני. בפגישות האלה אדון על הקורה בחזית עזה, בחזית לבנון - יש להן חשיבות מכרעת בעת הזאת. אנחנו ערוכים לכל פעולה שתידרש – גם בעזה, גם בלבנון וגם במקומות נוספים".

לדבריו, "למעבר לשלב ג' ברצועת עזה יש חשיבות גבוהה. אדון עם בכירי הממשל האמריקני על המעבר הזה, על האופן שבו הוא יכול לאפשר גם דברים נוספים, ואני יודע שאנחנו נגיע לשיתוף פעולה הדוק בין ישראל לבין ארצות הברית גם בנושא הזה".