מסדר כנפיים 188דובר צה"ל

מסדר הכנפיים בו הוענקו דרגות הקצונה וכנפי הטיסה לקורס מספר 188, נערך היום (ה'), בבסיס חיל האוויר "עובדה".

36 לוחמי ולוחמות צוות אוויר יצטרפו החל מהיום לשורותיו של חיל האוויר ויובלו את משימות חיל האוויר בשנים הבאות.

הטקס התקיים במעמד הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי, מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר, מפקדים נוספים ומשפחות הבוגרים והבוגרות.

למסדר הוזמן גם פרננדו מרמן, שחולץ מעזה לפני כארבעה חודשים במבצע "ידי זהב", בו לקחו חלק כוחות חיל האוויר, ושמר על קשר רציף עם הטייסת שחילצה אותו.

טקס הסיום נערך בתום שלוש שנים של הכשרת הצוערים והצוערות כקצינים לוחמים, צוותי אוויר ובוגרי תואר אקדמאי מטעם אוניברסיטת "בן גוריון".

הלוי אמר בטקס: "לפני כשבוע נפגשתי עם אנשי ניר עוז היקרים. עברנו בקיבוץ, בית־בית. הזמן קפא בשבעה באוקטובר והמראות הקשים נחרטים ביחד עם המילים, עם הסיפורים והכאב. לקראת סוף הסיור שאלתי את בן הקיבוץ שהיה בו בשבעה באוקטובר מה יהיה כאן עוד חמש שנים. הוא לקח נשימה, חשב לרגע, וענה בביטחון, הקיבוץ יהיה יפה יותר מבעבר, בנוי טוב יותר, ועם אנשים נהדרים ואני חשבתי אחרי כל ההישגים הצבאיים, זה יהיה הניצחון האמיתי, לא לפני שנממש את האחריות שלנו לתחקר, ללמוד ולהביא למצב הביטחוני שיאפשר זאת. איבדנו רבים, לוחמים ומפקדים שלחמו עימנו בגבורה ובחירוף נפש. המחיר כבד, אך המטרה ראויה מאין כמותה: לפרק את ארגון חמאס, להרוג את פעיליו, להשמיד את תשתיותיו ולא לאפשר את המשך שלטונו. להביא להשבת החטופים, להחזיר את המפונים לבתיהם בצפון ובדרום בביטחון, בבנייה ובשגשוג מחודשים".

בר אמר: "אנחנו מצויים בעיצומה של המלחמה הארוכה בתולדותינו מאז מלחמת העצמאות. אנחנו נלחמים כבר כמעט תשעה חודשים ללא הפוגה, ללא לאות. חמאס בעזה יוכרע בקרוב. למול חיזבאללה בצפון אנו מוכנים. בוגרי הקורס – היום אתם ניצבים על מגרש המסדרים נכונים אליי קרב – עם דרגות הקצונה על הכתפיים וכנפיים על החזה. זוהי רוח השליחות, הנחישות, המסירות. נוכחתם בה במלחמה, היא תהיה עבורכם לציווי ולמהות לאורך שנות שירותכם. נמשיך לפעול ביוזמה, בנחישות ובלכידות אשר יובילו אותנו להישגים במלחמה על הבית, במלחמה ההיסטורית הזו על היותנו כאן, בארץ אבותינו – לנצח".

הטקס
הטקסצילום: דובר צה"ל

"בשם כל המשרתים והמשרתות בחיל האוויר, אני מחבק ומחזק את משפחות הנופלים והנרצחים, נפעל לחזרתם של החטופים והחטופות הביתה, לשובם של המפונים לאדמתם, לביתם בדרום ובצפון, ונייחל להחלמתם המהירה והמלאה של כל הפצועים בגוף ובנפש".