הרב איתי אליצור
הרב איתי אליצורצילום: באדיבות המצולם

אין ספק שבמבחן התוצאה הממשלה הזאת נכשלה כשלון חרוץ. שחרור המחבלים לעזה, ובתוכם המנהל של שיפא, הוא רק עוד אחד בסדרה ארוכה של כישלונות, החל מהבחירות. אז מה נעשה? נפטר את הממשלה? המצב יהיה יותר טוב? הלא לא הממשלה חתומה על הכישלונות האלה.

הממשלה הודרה מכל קבלות ההחלטות. הממשלה לא מחליטה כלום. את הממשלה בוחרים כדי שכשהפקידים יכשלו יוכלו להעיף את הממשלה והפקידים שכשלו ימנו את מחליפיהם וימשיכו להכשל.

אז מה תאמרו? אנחנו מצפים מהממשלה לשלוט בפקידים. נכון מאד. גם אני מצפה. אבל איזה כלי נתנו לממשלה בשביל לשלוט בפקידים? הפקיד מצפצף ועושה מה שבא לו בלי לעדכן את הממונים עליו. ואם השר ירצה לפטר אותו היועצת תתנגד, ואם הוא ירצה לפטר את היועצת בג"ץ יבטל את הפיטורין, ואם הוא ירצה להעביר חוק שמחזיר אליו את הסמכות בג"ץ יבטל את החוק. ואם החוק בכל זאת יעבור בג"ץ יפרש אותו איך שבא לו.

אז תצעקו ברחובות שהממשלה צריכה ללכת הביתה. הממשלה תלך הביתה, והחתומים על הכשלון ימשיכו לנהל אותנו.

לכן, שום דבר לא חשוב היום למדינת ישראל יותר מהרפורמה! ולא הרפורמה החיוורת והיורמית של יריב לוין (שאפילו אותה הוא לא הצליח להעביר) אלא רפורמה אמיתית וחזקה שתחזיר לממשלה הנבחרת את השלטון. (ולא תתן לפקיד אלמוני את השלטון ותקרא לה דמוקרטיה מהותית).

אי אפשר להעביר רפורמה בחוק כי החוק לא מעניין אף שופט. צריך פשוט להפסיק להקשיב להם, להפסיק לציית להם, להפסיק לשלם לשמנים האלה את המשכורות השמנות ביותר במדינה. לא מגיעה להם משכורת, שילכו הביתה. אולי אם נקצץ את התקציבים השמנים לאוכלי החנם מבית המשפט הם יתחילו לעשות משהו מועיל.

תאמרו: אבל קודם הניצחון. נכון. בהחלט. הבעיה היא שאי אפשר לנצח שום מלחמה עם מטכ"ל כושל שלא רוצה לנצח. תאמרו: אז נעיף את המטכ"ל. אני לגמרי בעד. אחרי הכשלון שחווינו אני מצפה שהממשלה תקבע שטוראי בדימוס הלוי וטוראי בדימוס פינקלמן וטוראי בדימוס חליווה לא יכולים להכנס לבסיס צבאי בלי אישור. אבל היועצת לא תתן. הפקידות בנתה סביבה חומה בצורה.

אנחנו המדינה היחידה בעולם שבה השלטון הנבחר ניסה לעשות הפיכה שלטונית, והאנרכיסטים ברחובות מנעו אותה.

אם נרצה להחליף את המטכ"ל אחינו לנשק יסרבו. ואני בעד. שיסרבו. שיפסיקו כבר להחזיק את המדינה בגרון. שילכו. בהתחלה יהיה חסר לצה"ל קצת כח אדם, אבל הרמטכ"ל החדש והמוכשר ישלים את החסר בלי קצינים אלימים שמחזיקים אותנו בגרון ומודיעים שאם העם לא יקבל את דעתם אין דמוקרטיה. ותפסיקו בבקשה לאיים עלינו שאנחנו לא יכולים בלי אנשי המודיעין הגאונים והחכמים והמוכשרים שיודעים הכל על האויב ובלעדיהם אנחנו אבודים. כבר ראינו השנה כמה אתם חכמים וגאונים. אם אתם באמת רוצים להפחיד אותנו תאיימו שתשארו.

בעצם זה מה שאתם עושים.