שריפה פרצה במשמורת הארבל בעקבות המטחזיו לוי רשות הטבע והגנים

גבר בן 28 נפצע באורח קשה בכפר זיתים כתוצאה מהמטח הכבד הבוקר (ראשון) לעבר הגליל התחתון. צוותי הצלה שהוזעקו לזירה העניקו לו סיוע רפואי ראשוני ופינו אותו למרכז הרפואי צפון (פוריה).

פראמדיק מד"א דוד פחימה וחובש בכיר במד"א אביעד עמר סיפרו: "חברנו עם הפצוע שהיה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות רסיסים בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבו קשה ויציב".

הירי של חיזבאללה הורחב לאיזורים בהם לא נשמעו אזעקות מאז חודש אוקטובר כשבעיר טבריה דווח על שמיעת הדי פיצוצים. בצה"ל מסרו כי זוהו כ-20 שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב הגליל התחתון, חלקם יורטו בהצלחה על ידי לוחמי ההגנה האווירית.

מאוחר יותר זוהו עוד כעשרים שיגורים בהם שני שיגורי נ"ט שנורו ממרחב עייתא א-שעב לעבר מרחב שתולה ללא נפגעים. בחיזבאללה מסרו כי היעד לשיגורים היה בסיס נמרה מערבית לטבריה וכן בסיס חיל האוויר בהר מירון בתגובה לחיסול של איש הארגון אתמול.

תיעוד מהתקיפות בלבנוןדובר צה"ל

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו בתגובה מבנה צבאי של חיזבאללה במרחב מערוב ותשתית טרור במרחב א-נקורה. בנוסף, מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי ממנו בוצע השיגור לשטח הארץ.

לוחמי האש בסיוע צוותים מרט"ג, קק"ל, טייסת הכיבוי האווירית "אלעד" ומסוק משטרתי פועלים ב-3 מוקדי שריפות משמעותיים בעקבות המטח לגליל התחתון ולהר מירון.

סמוך לכפר זיתים - 5 צוותי כיבוי מתחנה אזורית טבריה, 6 מטוסים, מסוק משטרתי וצוותים מקק"ל ורט"ג פועלים לבלימת התפשטות האש. הצוותים בריכוז מאמץ לבלום את התפשטות האש ולהכיל את האירוע.

סמוך לקיבוץ לביא - 5 צוותי כיבוי מתחנה אזורית טבריה, רט"ג וקק"ל פעלו והצליחו לבלום את השריפה ולמנוע התפשטותה ליער. הושגה שליטה באירוע והצוותים בכיבוי סופי.

הר מירון - 4 צוותי כיבוי מתחנות גליל-גולן וגליל-מרכזי, יחד עם 6 מטוסי כיבוי של טייסת הכיבוי האווירית "אלעד", רט"ג וקק"ל פעלו בשריפה ב2 מוקדים בעקבות ירי תלול-מסלול. הצוותים השיגו שליטה באירוע.

אתמול צה"ל תקף וחיסל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר במרחב בעלבכ את המחבל מית׳ם מצטפא אלטער. אלטער היווה מוקד ידע משמעותי במערך ההגנה האווירית של חיזבאללה.

כמו כן, לקח חלק בתכנון והוצאה לפועל של מגוון פעולות טרור כנגד מדינת ישראל. מצה"ל נמסר כי מית׳ם רכש את הידע שלו בביקוריו באיראן וסייע בהתעצמות של חיזבאללה בנשק איראני.

"החיסול מהווה פגיעה נוספת ביכולותיו של מערך ההגנה האווירית של חיזבאללה. חיל האוויר ימשיך לפעול היכן שידרש לרבות בשמי לבנון להסרת איום מתושבי מדינת ישראל ומימוש משימות צה"ל", נמסר.

צילום: כבאות והצלה
צילום: כבאות והצלה
צילום: כבאות והצלה
צילום: כבאות והצלה
צילום: כבאות והצלה