נוגה וייס
נוגה וייסצילום: דובר צה"ל

נוגה וייס ששוחררה בחודש נובמבר האחרון משבי חמאס סיימה קורס מש"קיות ת"ש בהצטיינות.

וייס סיפרה כי "היו לי הרבה מחשבות לפני - מהרגע שבו הייתי בטוחה שלא אתגייס לעולם, עד לרגע בו הרגשתי בטוחה במקום שבו אני נמצאת, והבנתי שאני רוצה לנצח את עצמי ואותם".

"במהלך ההכשרה הפכתי יותר ויותר שלמה עם ההחלטה שלי, והיום אני מסיימת את הקורס בתחושה שניצחתי. אני מתרגשת לקראת מה שעתיד לבוא, להרגיש שהשפעתי על חיילים".

בחודש אפריל האחרון סיפרה וייס על התקופה בשבי ואמרה בריאיון לחדשות 12 כי "מצבי הרוח שלהם השתנו כל הזמן. לפעמים שיחקו איתנו קלפים וצחקו, אבל אז אם מישהו אמר מילה לא במקום - אחד מהם יצא פתאום מהחדר וחזר עם אקדח".

באחד הימים היא הועברה לבית חדש והיחס אליה השתנה. "פתאום נכנסת לתוך הבית מישהי ערביה עם חיג'אב. לוקח לי קצת זמן להבין שמי שאני רואה זו אמא שלי. לא ידעתי שהיא בחיים והיא לא ידעה שאני בחיים, זו בכלל לא סיטואציה שעברה לי בראש. אני הייתי בטוחה שנשארתי לבד".

עד מהרה הבינה שלא בכדי הביאו לשם את אמה שירי. אחד ממחבלי חמאס הביא אותה כי רצה לקבל את אישורה לנישואין של נוגה עימו: "הוא אמר שהוא רצה שיאחדו ביננו בשביל שהיא תיתן לו את האישור, הוא ממש הביא טבעת, ואמר לי 'כולם ישוחררו ואת תישארי בעזה - את תינשאי לי ותביאי לי ילדים'. הוא שאל את אמא שלי אם היא מאשרת".

"אז ניסינו לצחוק צחוק מזויף כדי שלא יירו לנו בראש. עד שאמא שלי התעצבנה עליו וצעקה עליו ואמרה שהיא לא מוכנה", סיפרה אחותה.

היא סיפרה כי לאורך כל אותם ימים, לאחר האירוע, חשה את הסיכון באוויר מצד אותו מחבל: "הוא הביא טבעת רק ביום ה-14, הוא נשאר איתנו עד היום ה-50, והוא המשיך לומר לי שאני נשארת פה איתו בעזה, גם אחרי שכולם ישתחררו, ואני אגדל את הילדים שלו".