סיון רהב מאיר
סיון רהב מאירצילום: ללא קרדיט

"שלום סיון, דווקא בימים קשים אלה, אני רוצה להזמין את הציבור להכנסת ספר תורה לזכות מבקשי הזוגיות בעם ישראל.

שמי אשירה לנדאו, לפני כשנתיים ביום ההולדת שלי חתמתי על חוזה עם סופר סת"ם: לכתוב ספר תורה למען הרווקים.

זה היה מאתגר. גיליתי בדרך אלפי שותפים לכאב, לרצון להקים בית. אספנו מכולם תרומות קטנות ואספנו גם שמות לתפילה, ובכל בוקר הסופר התפלל עלינו לפני שניגש לכתוב את אותיות ספר התורה.

כשפרצה המלחמה, וכששמענו שהספר מוכן, היה לי ברור שיש פה קשר – המלחמה היא על הבית של כולנו, וספר התורה נכתב כדי להקים בתים. ומתוך ההרס והחורבן, מתוך הניסיון של אויבינו לפגוע במשפחות ובילדים וביישובים, עוד ייבנו, בעזרת השם, בתים רבים. זו התשובה שלנו, גם לאירוע הקשה אתמול ברמת הגולן.

לכן הוחלט להכניס את הספר ל'מאהל הגבורה' שהקימו המשפחות השכולות מהמלחמה, מול הסינמה-סיטי בירושלים. הערב בשש נקיים שם עצרת תפילה ונתרום את הספר לתפילות שמתקיימות במאהל באופן קבוע. הכנו שקיות ממתקים לילדים, תיקון לשקיות הממתקים שלא חולקו בשמחת תורה. אפילו התאריך הלועזי, 10.7, הוא הפוך מה-7.10. לא שמנו לב לזה בהתחלה.

על הספר כתבנו שורה מתוך שיר של אחי, הזמר ביני לנדאו: 'כל זכויותייך שמורות בבית גנזי המלך, יחד כולן יהיו לך כתר נזר לראשך'. כל תפילה וכל פסוק וכל דמעה בדרך הארוכה של עם הנצח - נחשבים.

המשפחות השכולות היקרות התרגשו מאוד מהמחווה הזו. חלקן איבדו בנים שלא זכו להקים בית, והן ילוו אותנו בתפילה על הבית שלנו. נתפלל גם על החטופים ועל המפונים שישובו לבתיהם. ועל הקדוש ברוך הוא, שמתגעגע לשוב לביתו כבר אלפי שנים.

אתם מוזמנים. בתפילה לבניין שלם".