עדותה המטלטלת של אלמה אברהםפרויקט 'Remember', קבוצת רוזנבאום תקשורת

שורדת השבי אלמה אברהם בת ה-85 שחזרה מהשבי במצב קשה משחזרת בפרויקט 'Remember' שנוצר כולו בטכנולוגיית AI את החטיפה וימיה בשבי.

העדות פורסמה היום (רביעי) ברקע הפסגה שמתקיימת היום בקטאר לעסקת החטופים בקמפיין שנועד לזעזע את מנהיגי ואזרחי העולם ובכך ללחוץ לקידום עסקת חטופים.

הפרויקט, שנוצר כולו בטכנולוגיית AI, מדמה בצורה ויזואלית ומוחשית את העדויות הקשות והמזעזעות של שורדות ושורדי השבי ששוחררו משבי החמאס ונוצר מתוך ההבנה שההסברה נחוצה מאי פעם – בעת ההתקדמות בשיחות המו"מ לשחרור החטופות והחטופים.

מתוך עדותה של אלמה אברהם: "הטרוריסטים לקחו אותי, אישה בת 84, על אופנוע לעזה. כשהגענו לעזה, אנשים תקפו אותי, היכו אותי, ושרפו לי את היד. זה מאוד מאוד כאב לי. המחבלים הורידו אותי למנהרות, הייתי שם בחושך במשך כל הזמן שלי בשבי והם נתנו לי לאכול 6 תמרים ביום בלבד. אני אישה מבוגרת עם בעיות בריאות רבות ולא קיבלתי את התרופות שהייתי זקוקה להן . רוב הזמן שהוחזקתי בשבי, הייתי מחוסרת הכרה. מאז שחזרתי, אני ממשיכה להילחם על חיי בכל יום ויום".

אלמה אברהם מסרה לקראת פרסום עדותה: "חזרתי במצב בריאותי ונפשי קשה במיוחד, לאורך רוב השבי הייתי כלואה לבדי בתנאים קשים מתחת לאדמה ולא ידעתי אם אחזור בחיים. אני נמצאת בתהליך שיקום ארוך, ואין יום שאני לא חושבת על 120 חטופות וחטופים שחווים את אותו הסבל כבר תשעה חודשים. חייבים להחזיר אותם הביתה- עכשיו! אני קוראת לכל אזרחי ישראל, שתפו את העדות כדי להפעיל לחץ במגרש הבינלאומי. אנחנו ברגע האמת".

יוצר הפרויקט עופר רוזנבאום, בעלים קבוצת רוזנבאום תקשורת, מסר: "אנחנו מודים לכל אזרחי ישראל שהתגייסו להפצת הפרויקט בעולם – הגענו ל-10 מיליון צפיות בתוך יומיים אבל זה לא מספיק. היעד שלנו הוא 100 מיליון צפיות עד סוף החודש. אני קורא לכולם לקחת חלק בפרויקט – אנחנו ברגע האמת!".