ויז'ניץ
ויז'ניץיהושע פרוכטר

חסידות וויז'ניץ-מרכז חגגה אתמול את חתונת נכדת האדמו"ר בקרית צאנז בנתניה. לחתונה קדמה סאגה מביכה שהיתה שיחת היום בקהילות החסידיות לאורך השבוע האחרון.

החתונה אמורה היתה להתקיים בעיר אלעד ולשם כך אף שוריין האודיטוריום המקומי. אולם בשל חיכוכים פוליטיים במועצת העיר, אחד מחברי המועצה הגיש לבית המשפט המחוזי נגד העירייה, על מנת לאסור על קיום האירוע.

בעירייה חששו מאימוץ העתירה ועוד בטרם הוגשה תשובת בית המשפט מיהר ראש העיר להכריז על ביטול האירוע. בקהילת ויז'ניץ לא ידעו את נפשם שכן ביטול האירוע התרחש ימים אחדים לפני החתונה.

בתגובה חסידות צאנז הרימה הכפפה והזמינה את חסידות ויז'ניץ לערוך את החתונה באולם האירועים הגדול בקריית צאנז בנתניה.

במהלך השמחה הרבי מויז'ניץ הודה לרבי מצאנז על האירוח. "האדמו"ר מצאנז הורה לשנות את כל התוכניות למען ויזניץ", סיפר האדמו"ר מויזניץ לחסידיו והדברים פורסמו ברדיו 'קול חי'.

"המחותן התלונן שהוא הרי רוצה שהרבי מצאנז יבוא לסידור קידושין בחופה, והרבי הרי לא מגיע לחתונות במקומות אחרים, אמר לו הרבי שלכבוד ויזניץ יסכים לצאת מגדרו ולנסוע במיוחד להשתתף בחופה שהועברה לחדרה".

בדבריו סיפר כיצד הרבי מצאנז רומם בעבר את רוחו. "הייתי בנתניה אחרי הניתוח הראשון שעברתי על הגב, לא יכולתי ללכת על הרגל, זה היה לפני החתונה של נכדתי הראשונה והייתי מאוד בצער ולא ידעתי מה יהיה.

"שהיתי במלון גלי צאנז למשך שבועיים והוא שלח לי אברכים למניין בשבת, התעניין בי כל העת, וגם עכשיו מחדש – מצווה גוררת מצווה. הוא ממש יוצא עבורי מהכלים".