יגאל דדון
יגאל דדוןצילום: דובר צה"ל

תא"ל במיל' הרב רפי פרץ, נשיא מוסדות עצם, מספר על תלמידו יגאל דדון שהתמנה למפקד בסיס פלמחים וקיבל דרגת תת אלוף.

"יגאל דדון מפקד בסיס פלמחים קיבל דרגת תת אלוף והוא מהסנוניות הראשונות בין בוגרי מכינת עצמונה בדרגה בכירה זו", מספר הרב פרץ לערוץ 7.

הרב פרץ מספר על אישיותו של דדון. "יגאל טייס אמיץ ערכי מאוד, כולם אוהבים אותו. כולם. קשוב ויודע להוביל".

"בחרבות ברזל דדון נפצע בעת הקרבות ובזכות זה ששכב בבית חולים השגתי אותו והתחננתי שיארגן מסוק להצלת פצועים קשה שנפצעו כצוות כוננות שהציל את הישוב פריגן. תוך 15 דקות נחת מסוק על הכביש ליד המכינה וחייהם ניצלו. למחרת, יגאל חזר לטוס".

הרב פרץ מוסיף על דמותו: "צניעות ואמונה גדולה בתקומתה של האומה בארצה. מאמין בניצחון הטוב הישראלי על הרוע שהתגלה בשמחת תורה ויודע להוביל מערכות מורכבות לניצחון הזה".

"ענווה ולוחמנות שמזכירה לי את דמותו של דוד המלך הקרוי עדינו העצני שבשעת קרב היה מקשה עצמו כעץ וכתלמיד אוהב עמו ותורתו ידע לעדן עצמו בענווה מול בית מדרשו".

"יגאל לא יאהב שפתחתי צוהר קטן אבל אני שסיימתי לטוס בטייסת היסעורים כשיגאל כצעיר הצטרף אלינו, רואה, מתרגש, ומודה לאל שעם ישראל מצמיח כאלו לוחמים. ברכת ה' עליך יגאל, רוח גבורה מאת ה' תלווה אותך תמיד".

"כולנו תומכים ומתפללים אשת החיל שלך תמי והילדים. הוריך המיוחדים. ומכינת עצמונה לדורותיה. 'חזק ונתחזק בעד עמינו ובעד ערי אלוקינו'", מסכם הרב.