פורום תכנות

אני רואה שפעיל פה

בהנהלת: בינתיים. , 11111 , משה
י"ז טבת 12:09
וזה בהחלט נחמד.
התיעצות:
לפני בערך חודש השתחררתי. לפני הצבא עבדתי כמפתח תוכנה (C/Assembly/Python בעיקר) משהו כמו חצי שנה. אני עכשיו מתלבט אם לחזור לעבודה ההיא ולצבור נסיון, או קודם ללמוד. מה אתם אומרים, עדיף נסיון או תואר? או אולי בכלל עדיף לשלב בניהם ולעשות תואר בפתוחה (עשיתי שם כבר שני קורסים לפני הצבא)?

תודה מראש לעונים

עריכה:
אולי יש ערך נוסף ללימודים מעבר לשכר ואפשרויות עבודה? אולי יש מה להפסיד אם לא לומדים מסודר באוניברסיטה?
בנוסף מה אתם אומרים על לימוד פיזיקה (אני יודע שזה לא קשור) במקביל לעבודה. אפשרי?
י"ח טבת 00:18

עבדת רציני לפני צבא? אם כן הייתי מנסה לחפש עבודה, תואר ייקח 3 וחצי שנים. אם אתה מתקבל לעבודה בפיתוח עכשיו אחרי שלוש שנות ניסיון תרוויח יותר מג'וניור טרי עם תואר.

י"ח טבת 10:49
עבדתי די רציני. תודה
י"ח טבת 09:23

כדאי לך לעשות תואר מכמה סיבות:

1. לרכוש ידע. גם למתכנת כדאי לרכוש רקע קצת יותר מעמיק. זה יכול להועיל בעבודה. 

2. זה יפתח בפניך אפשרויות תעסוקה. יש לא מעט מקומות שלא מקבלים עובדים בלי תואר וכמו כן, יש תפקידים שעבורם יש צורך בתואר שני שמן הסתם חייב לבוא אחרי תואר ראשון. 

3. גם במקומות שבהם מקבלים עובדים בלי תואר, זה יכול להיות פקטור בשכר. 

מצד שני, לניסיון יש המון משקל ומאוד קשה לבוגר טרי בלי ניסיון למצוא עבודה ראשונה. 

לכן, לדעתי, כדאי לך להמשיך לעבוד במשרה חלקית וללמוד תואר רלבנטי. זה אולי יהיה קצת קשה והשכר יהיה של משרה חלקית לתקופה מסוימת, אבל זה יהיה שווה את זה.   

י"ט טבת 08:51
כ"ב טבת 00:40

אם מדובר במשרה רלבנטית ולא help desk או משהו כזה.

זה הדבר שהכ מקל על סטודנטים למצוא משרה עם סיום הלימודים.

י"ט טבת 01:03

הידע יחסר לך או עכשיו או בהמשך הקריירה, וככל שהחיים מתקדמים נעשה יותר עמוס - יש פחות זמן ללמוד ויותר זקוקים לכסף

בנוסף כפי שציינו אחרים, עצם התעודה עשויה להיות חסרה לך בעתיד

בשביל משרת סטודנט לא חייבים ללמוד בפתוחה בדווקא, יש מכללות שמספקות לימודי ערב וכדומה

אני מכירה הייטב את הפתוחה, פחות ממולץ בעייני:

מצד אחד הרמה הלימודית ממש גבוהה (לפחות בחלק מהמקצועות כגון אלגברה לינארית) ומצד שני זו לא תעודה נחשבת המיוחד, לדעתי אם לעבוד קשה אז שתהיה תעודה יוקרתית ואם תעודה פחות נחשבת אז לפחות שיהיה קצת יותר קל בלימודים

י"ט טבת 02:41
... אנונימי

דווקא תואר ראשון במדמ"ח מהפתוחה נחשב (מעל 85 כמובן)

אבל הסיכוי להשלים אותו די נמוך

י"ט טבת 16:29

בלי קשר לציון, משום מה חושבים שאם אין דרישות סף כמו בגרויות אז בטח הרמה הלימודים נמוכה

י"ט טבת 18:18

מוזר נורא. כי אם זה ממוצע מעל 85 בד"כ זה יתרון מאוניברסיטה שיש בה לימודים פרונטליים ומסודרים - זה מראה על יכולת למידה גבוהה ואוטודידקטיות, גמישות וכו וכו, (שזה מה שנדרש ממתכנת טוב)

כ"ב טבת 19:00

זה מבאס אם עבדת קשה יותר והתואר מוערך פחות (בהשוואה למשל לאוניברסיטה מוכרת)

מדגישה שוב שזו החוויה שפגשתי אצל חברותי ויתכן שזה לא רווח

כ"ב טבת 00:42

יש שיזלזלו ויש שיעריכו יותר.

הרוב פשוט מתייחסים לזה כאל תואר אוניברסיטאי רגיל. 

י"ט טבת 11:24

הגיע הזמן לנפץ את המיתוס.
בתעשייה פשוט לא מחפשים יותר את זה.
מחפשים איש חזק, מנוסה, משופשף, כזה שקשה להפתיע אותו.
מחפשים אוטודידקט שלמד איך ללמוד, כי כשתחזור לתעשייה אתה תצטרך לקלוט ידע מהפכני בערך מדי חצי שנה, כזה שמשנה שוב את כל התמונה.
קח זמן, שב בבית, קנה קורסים חופשיים כולל התרגולים שלהם, תעשה את מכון הכושר התעשייתי.
אבטחה, תקשורת, קלאוד, מערכת הפעלה, דבאופס.
תואר באוניברסיטה לא שייך לכל זה ורחוק מהתעשייה עצמה יותר מאי פעם.
אף אחד לא צריך יותר את הקלקולוס הפורמלי של קושי או האנליזה הפונקציונלית של רימן, או את המבנים האלגבריים של גלואה.
צריך שתבין פרוטוקולים וצריך שתדע לתכנת, והמון המון המון המון.
וצריך שתדע פרקטיקות, דהיינו AI, ML, R, אולי אפילו רכיבים כמו פיי.
אם אתה חושב על קריירה אקדמית אינטנסיבית בחיים אז יופי, קדימה, להיכנס למערכת.
אם אין לך מה לחפש שם, תחסוך את הכסף.