ט"ו בשבט תשפ"ב 17:54

אני עוד לא שם..

אבל רק מהלך הרוח של החומר שאני לומד אני מבין שיש דברים בגו..

כי בשפות תכנות שתכלס רוב הסיכויים שאיתן נתחיל (פרונט אנד) מלמדים אותנו ברמה דיי בסיסית ולא מקצועית

+ מתפרסים איתנו על יותר מדיי כלים וזה גורם להמון בילבול בעעע

מתסכל ממש שאומרים שכביכול יש מחסור חמור ומצד שני סוגרים דלתות רק כי X Y Z...

Souls don't die

~ענק הברזל~

ט"ו בשבט תשפ"ב 23:24
אני מכירה מלאא בנות שכבר שנה שנתיים לא מוצאות עבודה כי לא רוצים לקבל בלי נסיון ואני כבר מכינה את עצמי לדרך... למרות שהבנתי שעכשיו חברות מתחילות להכניס גם חסרי נסיון כי הבינו שזה לא הגיוני לדרוש רק כאלה עם נסיון. אז הם עושים חוזה עם התחייבות לכמה שנים שיהיה להם רווחי ומקבלים...

ואיפה אני בין כל המשפטים ההגיוניים האלה?

ט"ז בשבט תשפ"ב 12:01

מי שמגיע מהצבא, מגיע עם נסיון.

מי שעושה עבודות סטודנט, מגיע עם נסיון.

ניתן לייצר נסיון על ידי פרוייקטים עצמיים, או התנדבודתיים.

לי לקח שנה למצוא עבודה, נכון ל לפני 7 שנים.

ט"ז בשבט תשפ"ב 21:41

תמיד יש דרכים להשיג מה שרוצים...

וברצינות. מצד שני, תואר נותן לך המון ידע תאורתי, שבעזרתו אתה יכול להבין דברים יותר מהר ולפתח מחשבה ויצירתיות ועוד דברים. התכונות האלה יכולות לעזור בראיון עבודה רק אם תדע לשווק את עצמך נכון ולהפוך כל דבר קטן שעשית למשהו בעל משקל - כאשר תדגיש את היכולות שקיבלת. כדאי לעבוד על הצדדים החזקים שמצאת בך ולפתח בטחון עצמי לגביהם כדי שעד שתגיע לשלב שליחת קו"ח תעשה את זה עם תחושה טובה של הצלחה.

בנוסף, לדעתי, אם לא הצלחת להתקבל לגוגל אפל וכו' כדאי לזכור שיש חברות קטנות יותר שעדיין יכולות לתת לך נסיון מספיק כדי להתקדם, ולא חייבים לבוא בגישה של 'אם זו לא חברת הייטק נחשבת אז אני אפילו לא מגיש קו"ח'. ככה אתה נרחיב את האפשרויות שלך ולא נלחץ מחיפוש העבודה.

לגבי הבלבול שיש בתואר - תבחר משהו אחד שמעניין אותך ותתחיל בפרוייקט אישי. אפילו לא חייב לסיים אותו אם אין לך זמן. כי המטרה היא שזה נותן לך היכרות טובה עם כלים ספציפיים (עבודה עם IDE ודיבאגר למשל) ועומק של שפה מסויימת. אם הבנת משהו אחד אתה יכול להשליך על שפות נוספות וכלים נוספים.

כ"א בשבט תשפ"ב 08:38

ג'וניור לא יפגין נאמנות לחברה בה הוא עובד אם הוא יקבל הצעה הרבה יותר גבוהה - ובצדק, בעיני.

מאוד קשה למצוא עבודה בלי ניסיון ולכן מאוד כדאי למצוא משרת סטודנט תוך כדי הלימודים. 

וזה לא קשור למה שמלמדים בתואר - הסיכוי שהתואר יכין מישהו בדיוק לסוג העבודה שאליה הוא מגיש קורות חיים היא אפסית. 

בסופו של דבר, גם לחברות יש את פרדוקס העסקת הג'וניור:

ג'וניור לא ייתן תפוקה של סניור ולכן מראש השכר שלו יהיה נמוך בהרבה. 

ברגע שהג'וניר יצבור שנה-שנתיים של ניסיון, הוא יוכל להרוויח הרבה יותר ממה שהוא מרוויח במשרה הראשונה שלו ויעזוב. 

רוב הקפיצות בשכר הן כשעוברים עבודה. העלאות השכר באותה חברה הן לרוב של כמה אחוזים בודדים אבל כשעוברים עבודה אפשר בקלות לשפר את השכר אפילו ב-30%. 

אז מעסיק שלוקח ג'וניור מבין שהוא מקבל עובד שהתפוקה שלו תהיה נמוכה יחסית וברגע שהוא ישתפר וכבר לא יהיה ג'וניור, הוא יחפש לעצמו משרה אחרת. 

ככה עובד השוק. 

כ"א בשבט תשפ"ב 10:29

זה גורם לי להבין שיש משהו דיי מיותר בתארים של תכנות

כי ממה נפשך הלימודים תיאורטים ולא ממש עוזרים לידע מקצועי

וגם אם תסיים עדיין תישאר עם 0 נסיון (בהנחה שלא התקבלת למשרת סטודנט) 

גורם לי לחשוב שעדיף כבר ללמוד לבד מכל מיני קורסים באינטרנט ולעשות פרויקטים עצמאיים

וואי לא ידעתי שהלימודים האלה יהיו כאלה מעצבנים

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א בשבט תשפ"ב 10:47

1. יש משרות לגיוניורים חסרי ניסיון - אבל מעט. 

זה אומר שלבוגרי תארים - רצוי אוניברסיטאיים עם ציונים גבוהים - יש עדיפות ברוב המקומות על אותן משרות. 

כלומר, לבוגר אוניברסיטה עם ציונים טובים יש סיכוי להשתלב עם הזמן בתעשיה  - בלי תואר, זה הרבה הרבה יותר קשה. 

למגייס הרבה יותר קל לבדוק את הרקע שלך בקורות החיים בחצי דקה מאשר להיכנס לפרוייקט של ב-github. 

2. משרות סטודנט הן מאוד חשובות - ומשרות סטודנט הן, ובכן, עבור סטודנטים. 

כדי למצוא משרת סטודנט, כדאי ללמוד תואר. 

הדרך עם הכי הרבה סיכויים להיכנס לתעשיה הוא תואר אקדמי עם ניסיון כסטודנט. 

כ"א בשבט תשפ"ב 16:29

אני מניח שזה נכון (וראיתי את זה קורה- אנשים עוזבים לטובת הצעות שכר של בין 20 ל- 30 אחוז יותר), רק מעניין אם יש מעסיקים שמבינים את זה מראש ונותנים גם לעובד להבין ש:

במקום לחפש עבודה במקום אחר, הג'וניור יקבל העלאת שכר משמעותית כעבור זמן סביר, נניח שנתיים, על מנת לשמר אותו.וזאת כמובן בהנחה שהוא מצדיק את זה.

כך שני הצדדים ירוויחו: העובד יקבל את קפיצת השכר והמעמד שמגיעים לו, והמעסיק ישמר עובד קיים, דבר בעל ערך רב בהרבה מאשר לנסות לגייס עובד חדש במקומו.

כך לפחות אני הייתי עושה במידה והייתי המעסיק.

כ"א בשבט תשפ"ב 20:49

זה לא אומר שאין, אבל לי לא יצא לשמוע על קיומם. 

לרוב, העלאות השכר הן באזור ה-5% עד 10% בשנה ובאמת, כשעוברים עבודה, לרוב השדרוג יהיה באזור ה-25%. 

עבור פחות מזה, אנשים לא יתפתו לעזוב (בנטו, מדובר על מחצית מההעלאה).  

כמעסיק, לרוב לא תהיה לך אינדיקציה שמישהו בחברה שלך שוקל לעזוב - אף אחד בהייטק לא אומר שהוא מחפש עבודה חדשה עד שהוא חותם על חוזה. 

אם אתה לא חושב שהעובד שלך עומד לעזוב, אתה לא תשדרג לו את השכר ב-25% ככה סתם. 

כ"א בשבט תשפ"ב 21:48

אולי זה צריך להיות תהליך טבעי של קליטת ג'וניור:  שנתיים בשכר בסיסי יחסית לתפקיד - ואז קידום בסטטוס ובשכר בהתאם.

הרי העלאה של 20% פלוס אחרי שנתיים זה מקביל בערך להעלאה של 10% בשנה.

העניין הוא שלא צריך להפתיע אף אחד אם מישהו שצבר שנתיים-שלוש ניסיון יוכל למצוא מקום שיקלוט אותו בתנאים יותר טובים, אז למה לא לעשות את זה במקום העבודה הנוכחי?

אני מאמין שהמציאות איננה חד משמעית ומן הסתם יש ג'וניורים שנשארים ומתקדמים במקום העבודה הראשון שלהם.

כ"א בשבט תשפ"ב 21:58

אני, בכל אופן, לא מכיר. 

אין לי גם יומרה לקבוע מה צריך להיות תהליך טבעי - אני רואה איך השוק מתנהל ועושה את השיקולים שלי בהתאם. 

אולי יעניין אותך