כ"ג באייר תשפ"ב 11:45
3 ילדים במוסדות חינוך שונים.

ושוב ושוב שומעת מצוות שצריך לחזק את הביטחון העצמי שלהם.
לחזק את הדברים הטובים שהם עושים.

הרגשה רעה.

למה צריך להגיד לי לעשות את זה? אני לא עושה מספיק? מה אני עושה לילדים שלי??

ניק אנונימי לפורום "אימהות, השלב הבא".

הסיסמה אצל המנהלות. רק ניקיות מוכרות יקבלו את הסיסמה.

כ"ג באייר תשפ"ב 12:02
ואל תתני להם להוריד את הבטחון העצמי שלך. ❤️❤️❤️
יש ילדים שצריכים את זה יותר, כמה שהם לא יקבלו זה רעב שאין לו תחתית, גם אצל חלק מהמבוגרים. והרבה פעמים זה עניין של אופי, וגם של מקום ודינמיקה.
את אמא מהממת ואלופה ומדוייקת לילדים שלך.
כמובן שתמיד יש במה להשתפר אבל את ממש ממש ממש לא צריכה להרגיש אשם ומצפון.

טיפ קטן מתוך הספר איך לדבר כך שהילדים יקשיבו וכו'.. שהמחמאות יהיו ספציפיות ומתארות. ככה הם ממלאות יותר את הצורך של הילד בנראות כי זה אישי אליו ולא סתמי ומעיד על תשומת לב שלך.
לדוגמה - לא "ואו איזה ציור יפה" "איזה מוכשר אתה" אלא "ואוו צבעת מדוייק" "איזה שילוב צבעים נפלא בחרת. ממש כיף לי להסתכל על הציור"
כ"ג באייר תשפ"ב 15:38
אבל בהחלט יכול להיות שגם את עצמך צריכה חיזוק בביטחון העצמי...
וזה ממש קשה! מבינה ומזדהה איתך ממש...
לפעמים אני חושבת שהכי טוב שהאמא/ההורים ילכו לטיפול אישי, וכך זה ישפיע ויטפל גם בכל הקשיים שהילדים ירשו...
כ"ג באייר תשפ"ב 22:18
לעם ישראל יש 3 תכונות בסיסיות- ביישנים רחמנים וגומלי חסדים.
איפה כתוב שצריך בטחון עצמי?
זכית בילדים יהודיים עדינים. אשרייך!!!
ולא כתבתי בציניות אלא מכל הלב-
הנושא הזה מוציא אותי מדעתי בעיקר בשידוכים.
הבחורים רוצים בחורות מובילות לא שקטות,והבחורות רוצות בחורים מובילים.
וההערות של המורים - באותו סגנון.
כאילו שכחו שה' ברא מגוון רחב של אנשים עם תכונות מגוונות.
צריך בכיתה אחת- גם "קומונרים" וגם חניכים,גם תוססים וגם שקדנים,גם מי שיארגן משחק וגם מי שישתתף בו. גם מי שיציג תפקיד ראשי בהצגה וגם מי שיהיה ניצב.
כ"ד באייר תשפ"ב 01:12
וככ כבר לא טריוויאלי בעולמנו!
אם זיהיתן אותי אשמח לעדכון דרך המנהלות 😊
כ"ה באייר תשפ"ב 08:19
כ"ד באייר תשפ"ב 13:47
זה נכון אולי למבוגר ששלם עם עצמו.
לא אומרת שכל הילדים צריכים להיות שחקנים ראשיים, אבל גם ילד שקט ועדין צריך בטחון עצמי להביע את דעתו, לא להיגרר, להעיז להיות מי שהוא, לא להתרגש ולהיעלב מכל דבר.
בטחון עצמי זה לא להיות בפרונט. זה להרגיש טוב עם עצמי.
בגדר "בשבילך העולם נברא".

בימינו הילדים כולם צריכים המון בטחון עצמי, נחשפים לכל כך הרבה דברים. סתם דוגמא זה להיות מסוגל לשמור על הערכים מהבית כנגד חברים שונים בכיתה.

ולפותחת, שמעתי פעם שלתת תפקיד משמעותי לילד עוזר לו להרגיש חיוני ובעל נוכחות. נגיד להשקות את האדניות פעמיים בשבוע, ולשבח אותו על כך שסוףסוף הצמחים שלנו לא נשכחים ונובלים, ולקחת אותו שיבחר צמח חדש...סתם דוגמא לכבוד השמיטה חחח

כ"ה באייר תשפ"ב 08:26
כשמורה אומר שלילד אין בטחון עצמי,אני מניחה שהוא לא רואה את זה בכיתה.
אני לא חושבת שכל הילדים צריכים להביע את דעתם בכיתה.
ברור שילד צריך להיות שלם עם עצמו ולא להיגרר וכו' אבל זה לא יקרה בהכרח אם הוא יביע דעתו בקול בכיתה.
הדוגמא היפה שנתת על העציץ ממש מראה את זה- יש לילד אחריות - תפקיד- משהו שלו-
אבל זה בבית,זה לא בכיתה,המורה לא ישבח באסיפת הורים את הילד על התפקיד הזה.
את מצפה מהילד לאחריות אישית לגידול העציץ, את לא מצפה שהוא יעמוד על כסא בכיתה ויספר לכולם על העציץ שלו.
הפותחת לא כתבה שהיא מרגישה שלילדים שלה לא טוב והיא מחפשת דרכים לחזק אותם,אלא שהמורים אמרו...
י"א בסיוון תשפ"ב 11:47

כ"ד באייר תשפ"ב 08:36
יקירה, את האמא המדוייקת לילדים שלך.
את בידיוק מה שהם צריכים.
האם את מאמינה בעצמך, במקום שלך כאת, במקום שלך כאמא?
(שאלה רטורית)
בהצלחה 💐
כ"ד באייר תשפ"ב 22:32
אני ממש מבינה את ההרגשה שלך.
זה לא תמיד קל לשמוע מאנשי צוות מה אנחנו צריכים לשנות בבית. ולשמוע על כל הילדים הערה והנחיה דומה, גורם להרגשה שאולי משהו שעשינו לא היה טוב. וזה פוגע, ואולי גם גורם לתחושת אשמה, ואולי גם לא מספיק ברור איך אפשר לעשות אחרת ומה צריך לשנות…

מה שאני חושבת, זה שבתור הורים, קודם כל הכי חשוב לזכור שהקב"ה נתן את הילדים האלו דווקא לנו, כי אנחנו ההורים המדוייקים בשבילם, והם הילדים המדוייקים בשבילנו.
אנחנו ההורים המדוייקים בשבילם - כי ה' בחר בנו לגדל אותם. ואנחנו נותנים להם את הכי טוב שאנחנו יכולים. ואנחנו לא אמורים להיות מושלמים. כי אף אחד לא מושלם. וה' נתן דווקא לנו את הילדים האלו, שצריכים לקבל מאיתנו את מה שאנחנו כן נותנים להם, וצריכים גם להתמודד גם עם מה שאנחנו לא עושים מושלם.
והם הילדים המדוייקים עבורנו - כי ה' מזמן לנו על ידי הילדים את עבודת המידות שאנחנו צריכים לעשות. וכל ילד מביא אתגרים אחרים, ומכוון את ההורים שלו לעבודה שהם צריכים לעשות מולו. וה' נתן לנו דווקא את הילדים האלו, שידחפו אותנו לעבודה שאנחנו צריכים לעשות כדי להיות הורים עוד יותר טובים עבורם, כי זה מה שיפתח אותנו ויעשה אותנו אנשים טובים יותר.

ומתוך מבט כזה, אני חושבת שיכול להיות קל יותר לקבל את האמירות של אנשי הצוות. כי הן לא אומרות שאת אמא לא מספיק טובה. את אמא מדהימה ומצויינת, וזה בטוח. אבל חלק מההורות שלנו זה גם השינויים שאנחנו עושים בעצמנו, ואולי מה שהצוות אמר לך יכול לזרוק אור על שינוי שאת יכולה לעשות שיוסיף לך ולילדים.

באופן אישי, כשהילדים שלי נמצאים במסגרות חינוך, אני מרגישה שהצוות החינוכי הוא שותף לגידול הילד שלי. ויש לו הזדמנות לראות את הילד שלי בסיטואציות שלי אין את האפשרות הזו.
כל ההתמודדות של הילד בחברה, כל ההתנהלות שלו בתוך קבוצה גדולה, היכולת שלו להתמודד עם סיטואציות חברתיות מורכבות, וכו' - כל אלו הם דברים שלא קורים בבית. ואין לי דרך לדעת איך הילד שלי מתמודד איתם, איפה קשה לו, או מה צריך לעשות כדי להקל עליו.
אז כשאני מדברת עם הצוות החינוכי, אני רוצה לשמוע מה הם רואים, איך הם רואים את הילד בסביבה שלהם. והרבה פעמים זה שונה ממה שקורה בבית, וזה בסדר. ודווקא לכן חשוב לי הקשר עם הצוות, כדי לשמוע אם יש דברים שדורשים התייחסות, ואם יש לי מה להוסיף בזה מהבית.

ולגבי מה שנאמר לך, על הגברת הביטחון העצמי -
אני חושבת שחשוב להבין מה ההקשר שגרם לצוות להגיד את הדברים. מה הם רואים בפועל שגורם להם להגיד את זה.
כי העניין הוא לא רק ההנחיה מה לעשות, אלא ההסתכלות הכוללת על הילד. ולפעמים כשהם יסבירו מה הם רואים, את בתור אמא תוכלי אולי לזהות שזה יושב על משהו אחר בכלל.

אם העניין הוא שהילדים שקטים בחברה או מתביישים, אז כמו שכתבה @אם מאושרת - לא בהכרח זה מעיד על בעיה. מותר לילד להיות ביישן ושקט.
אבל כן חשוב לדעת את זה. ולהבין מה עובר עליו. ולזהות אם יש צורך בכך זאת להתערב ולעזור לו.
האם טוב לו להיות שקט ויותר לצפות מהצד? האם כשהוא רוצה להגיד או לעשות משהו הוא מסוגל? או שיש דברים שהוא נמנע מהם כי הוא מתבייש מידי? (כמו להגיד משהו מול הקבוצה, להזמין חבר לשחק איתו, להצטרף למשחק של אחרים וכו').

מקווה שהדברים מועילים ומתאימים לך. קחי רק מה שמתאים…
כ"ה באייר תשפ"ב 22:43

באמת זה עושה הרגשה רעה.

נראה לי כדאי לך , לפני שאת מאשימה את עצמך, לברר בצורה מדויקת יותר אצל המחנכים למה הם בדיוק מתכוונים. מה בדיוק ההתנהלות של הילדים שלך שהם רואים כחוסר בטחון עצמי.

יכול להיות שתגלי שזה בכלל לא קשור לבטחון עצמי. אולי זה ביישנות, אולי דברים אחרים שנושקים לענין הבטחון.

מעבר לזה, גם אם יש לילדים שלך קצת קושי עם הבטחון העצמי שלהם, אז קודם כל תודי לה' שזו הבעיה שאת צריכה להתמודד איתה...יש בעיות חמורות מזה...ודבר שני, אל תאשימי את עצמך בכלל. לפעמים זה ענין של אופי. 

אם את מרגישה שיש דברים בגו, ואת רואה את זה גם בבית, אז שווה לשקול איזה טיפול שיתן להם דחיפה טובה.

א' בסיוון תשפ"ב 09:11
קל לצוות לזרוק על ההורים
תזרקי את זה עליהם
בלי קשר מה שתוכלי לעשות בתור אמא תעשי
י"א בסיוון תשפ"ב 10:32
כי זה צו השעה של הדור הזה.
יכול להיות שאת עושה את זה 10 פעמים ביום- אז אומרים לך כדי שתעשי את זה 15 פעמים ביום.
אם את עושה 20 אז תעשי 25 ואם את עושה 50 תעשי 60.
תמיד צריך עוד ועוד ועוד. זה בערך שורש הבעיה ושורש הפתרון להכל מהכל בדור הזה.
וזה שזה מגיע ממוסדות שונים רק מדגיש כמה זה משותף לכולנו, כל ההורים באשר הם.
אני לא מכירה אותך, אבל ממש נראה לי שזה לא משהו ספציפי שאת עושה או לא עושה עם הילדים שלך, זה פשוט משהו שצריך לעשות עוד ועוד ועוד,
כל יום, כל היום.
זה חייב להיות הרגל שמוטמע בנו היטב, ממש בתוך הDNA שלנו.
ונשמע לי מבורך שבתי הספר אצלכם מתזכרים ונותנים על זה דגש.

צר לי על החוויה השלילית שנוצרה אצלך.
אולי היה עדיף להביא מישהו חיצוני (כמו הרב יוני לביא) שיסביר יותר לעומק ובצורה יותר מקיפה לכל ההורים ביחד, כי אין הורה שזה לא נוגע אליו.
י"ז בסיוון תשפ"ב 22:08
זו באמת הרגשה לא פשוטה, ובאמת מציף ברגשות קשים כשאומרים לנו שמשהו לכאורה לא בסדר עם הילדים שלנו, איתנו, או עם החינוך שלנו.

שולחת לך חיבוק.
אם רצית גם עצה מעשית קטנה אז יש לי, אבל נראה שלא לזה התכוונת.

רק טוב🌻

השבוע בפינת השו"ת: "אני חסרת אונים מול הילדים | למה לא הולך לי?"

חמישי ב20:30 💫בקבוצות התוכן של להיות הכי שאת

חדש!!! עקבי אחרי ערוץ הווצאפ: https://whatsapp.com/channel/0029VaLAhPT4Spk7wQbA6h2x

בווצאפ: להיות הכי שאת ובפייסבוק: להיות הכי שאת | Facebook

לרגל המצב: בואי לרכוש כלים לעיבוד רגשות ואיזון רגשי בתוך כמה ימים:

https://at-ori.ravpage.co.il/lageshet

להיות ❤️ הכי ❤️ שאת 💫 כלים רגשיים לנשים מבית אורי🔥

אולי יעניין אותך