אברי גלעד ל"אם תרצו": תשכחו ממני

איש התקשורת אברי גלעד פרסם מכתב גלוי לתנועת "אם תרצו" בעקבות קמפיין האמנים השתולים, והודיע כי לא ישתתף באירוע של התנועה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ו

אברי גלעד ל"אם תרצו": תשכחו ממני-ערוץ 7
אברי גלעד בערוץ 20
צילום: ניר בוקסנבאום

איש התקשורת אברי גלעד פרסם בצהריים (חמישי) מכתב גלוי לתנועת "אם תרצו", בו הוא מגנה את קמפיין השתולים החדש, תחת הכותרת: "לא רוצה".

"פנה אלי מעל דף פייסבוקו יריב אופנהיימר, והפנה את תשומת ליבי לכך שאני אמור להרצות בקורס של "אם תרצו" באוניברסיטת תל-אביב. האמת שלא זכרתי את האירוע, אבל משנזכרתי אני מבקש מ"אם תרצו" לשכוח ממני.

נכון ש"שוברים שתיקה" היא תנועה מגונה בעיני, ונכון שפעלתי נגדה ואפילו באגרסיביות מסוימת. אבל אל תתבלבלו. לא כל מי שהקריא עדות שנכתבה בדם ליבו של חייל הוא שתול בעיני. ההיפך. הוא שליח מצווה, כי לתת קול לעדויות של חיילים באירוע פנימי בארץ זאת מצווה חשובה לתיקון הדרוש תיקון.

הגרעין הקשה של הנהגת 'שוברים שתיקה' הוא קבוצה צינית ואנטי ציונית, שבתרגיל מתוחכם לקחה רצון אמיתי בתיקון והפכה אותו לנשק יום הדין נגד המדינה, על כל במה אנטישמית בעולם. כל צעד חוקי נגדם - לגיטימי בעיני.

אבל להכניס עכשיו עוד ועוד אנשים למעגל ש'אם תרצו' רוצים שיוקעו ויהיו מושא לשנאה, זה מהלך מטורלל.

זה זמן להתחבר ולא להתנתק, זמן לרפא ולא לפצוע. זה זמן למצוא מכנים משותפים בין הרוב השפוי, תוך הוקעת מתי המעט הקיצונים בשני הצדדים, ימין ושמאל. מה שאתם עושים ב'אם תרצו' זאת זריעה של שנאה מיותרת, וחלקי לא יהיה איתכם.

אנא הסירו את תמונתי מהמודעות שלכם, את שמי מרשימת המרצים שלכם, את דמותי מרשימת התומכים הדמיוניים שלכם.

אני מאמין שלא אהיה האחרון לבטל כל קשר אתכם אם תמשיכו בדרככם הזאת. אני מתפלל שהקמפיין שלכם יעשה ההיפך ממה שהתכוונתם ויעורר את כולנו לאהבה למרות השוני, לנתינה למרות הויכוח, להקשבה למרות הדם הרותח".