רב סרן אליאב גלמן ז"ל
רב סרן אליאב גלמן ז"ל צילום: דובר צה"ל

עומד אחד ממנהיגי היישוב היהודי בארץ ישראל מעל קברו המדמם של עוד איש יקר שנקרע מאיתנו בהתקפה של שונא יהודים וזועק: עד מתי?! והוא קורא לאויבינו - לא תשברו אותנו, אנחנו לא נזוז מפה.

ואז הוא מזכיר לנו שאנחנו לא התחלנו את המאבק הזה, שאנחנו עוד חוליה בשרשרת של יהודים שנאבקו על זכותם לחיות בארץ ישראל לפני שנים רבות.

לא! אין זה ציטוט מהלווייתו של יהודי שנרצח על ידי פורעים ערבים בשנות ה-50, אז היהודים בארץ היו מיעוט מוכה, שרידי שואה ועם סכנה קיומית מול מיליוני ערבים.

לא! המנהיג הזה הוא לא אדם דגול שצריך לגייס את כל יכולות המנהיגות והכריזמה שלו כדי לנסוך אמונה ועוז בליבם של המיעוט הנרדף שלמרות הכול - יש תקווה! ובסוף תהיה לנו מדינה.

זו הלווייתו של יהודי בשנת 2016 שנרצח אחרי שכבר חלומם הדמיוני של מקימי המדינה התגשם! הקמנו מדינה וצבא חזקים ומצוידים וכעת בכוחינו לקבוע את סדר היום במרחב.

ולמרות זאת הוא נרצח! על ידי ערבי, בודד, עם סכין, במקום צפוי - בו נרצחו או נצלו מרצח יהודים רבים בחודשים האחרונים! המנהיג הזועק הוא שר בממשלת ישראל! חבר במפלגת השלטון!

הצבא החזק שלנו ממגן ומזרים עוד ועוד חיילים ואמצעים ולא מצליח במשימה! יהודים ממשיכים להירצח באותם מקומות, באותו אופן, בלי תחכום מצד האויב, בחיסרון מספרי ובכלי נשק פרימיטיביים.

והמנהיגים?! הם מספרים לנו שזה "גל טרור", "גל" זה משהו שעובר עליך וממשיך הלאה בלי שיש לך מה לעשות איתו. הם אומרים לנו שניצחנו תקופות קשות בעבר וננצח גם את זו. הם מבחינתם ממצים את כל יכולות המדינה וכוחות הביטחון, וכעת נותר לנו פשוט להחזיק חזק ולחכות שייגמר!

והמפקדים הבכירים בצבא?! הם מתגאים בהצלחות! כן כן הצלחות! מזהים כל הזמן מגמות ירידה בטרור, מסבירים לנו שערבים בעלי אישור כניסה לא מעורבים בטרור, שמחים על אי הצטרפות של האוכלוסייה הפלסטינית. מסבירים שכמעט בלתי אפשרי למנוע מהמפגע הבודד לבצע את זממו.

ולי בא לצרוח - המלך הוא עירום!

מנהיגים, מפקדים - מופקדת בידיכם המדינה החזקה ביותר והיציבה ביותר בסביבה, יש לכם צבא וכוחות ביטחון מהטובים בעולם, ועדיין תחת ידכם נרצחו כבר עשרות יהודים!

ואתם משדרים שביעות רצון מהמצב?!

לא! זה לא סביר ולא קביל ולא ירידה ולא מגמה. זה כשלון!

המשך שיגרה של האוכלוסייה הפלסטינית, המשך אימונים של כוחות הצבא, המשך שיגרה במדינה, לא להרגיז את האמריקאים, לא להסתבך עם העולם - כל אלו ערכים חשובים ומהותיים!
אבל הם משניים לעמידה במשימה - הגנה על העם היהודי בארצו.

ובמשימה הזו, כבר כמה חודשים אתם נכשלים!

מי שלא יכול למרות כל האמצעים שהמדינה והצבא העמיד לרשותו, למנוע את ניסיון הרצח העשירי באותה נקודה בדיוק - צריך ללכת הביתה.

וגם אם הוא יכול אבל בוחר שלא לעשות כן כי הוא החליט שלאור כל השיקולים האסטרטגיים, זה בסדר שיירצח יהודי פעם בכמה שבועות - אז גם כן שיילך הביתה.

השותפים בממשלה שפועלת כך הם שותפים מלאים. אם הם לא מקבלים את ההתנהלות הזו - שיפרקו את החבילה. אין ערך לשום תהליך משפטי או חינוכי אם הממשלה והצבא מקיימים מצב בו רצח של יהודים בתדירות כלשהי זה דבר שניתן להכיל אותו ולהניח שרק כוח עליון יכול לעצור.