"הרב מלמד - פוסק חשוב וציוני נלהב"

רבה של אפרת הרב ריסקין יוצא נגד קריאת שר הביטחון שלא לשתף פעולה עם הרב אליעזר מלמד. "נדהמתי לשמוע כי השר ביקש ניתוק יחסים".

ערוץ 7 , ו' באדר ב תשע"ו

"הרב מלמד - פוסק חשוב וציוני נלהב"-ערוץ 7
הרב שלמה ריסקין
עצמי

רבה של אפרת ונשיא מוסדות אור תורה סטון הרב שלמה ריסקין יוצא כנגד דברי שר הביטחון יעלון שלא לשתף פעולה עם הרב אליעזר מלמד.

בדבריו מדגיש הרב ריסקין כי "לשר הביטחון זכויות רבות ופועלו לאורך השנים למען ישיבות ההסדר לא מוטל בספק. יחד עם זאת, נדהמתי לשמוע כי השר ביקש ניתוק יחסים בין הרב אליעזר מלמד ואיגוד ישיבות ההסדר".

"הרב מלמד הינו תלמיד חכם אדיר, פוסק חשוב בישראל וציוני נלהב. הרב מעודד את תלמידיו ואת כל בני הציונות הדתית לשרת בצה"ל ובשירות הכי הקרבי והכי משמעותי.  יש לזכור כי מבית מדרשו של הרב יצאו דורות של תלמידים שהתגייסו למיטב היחידות בצה"ל ובעלי תפקידי מפתח בצבא האוחזים בתפישה האידאית של עם ישראל לאור תורת ישראל, בארץ ישראל".

עוד מדגיש הרב ריסקין, "דרכנו היא לאחד ולגשר ולא לפלג חלילה.  עוד תמה הרב ריסקין ומציין כי "לאורך השנים אף יצאו קריאות פומביות מצד רבנים שאינם ציוניים הקוראים לתלמידיהם שלא להתגייס לצה"ל, אך האם בשל כך היה מקום חלילה לצאת בקריאה לנידוי?  קל וחומר כאשר מדובר בתלמיד חכם ציוני המעודד את תלמידיו לשרת את המדינה".

כזכור, השבוע שיגרו עשרות תלמידים מישיבות הסדר וישיבות גבוהות, שיגרו הבוקר (שני) מכתב שנשלח לשר הביטחון, משה יעלון' בו הם מוחים על יציאתו נגד הרב אליעזר מלמד.

בין הישיבות שתלמידיהן חתמו נמצאות ישיבת ההסדר אלון מורה, ישיבת מדברה כעדן שבמצפה רימון, ישיבות ההסדר בקריית גת, בכוכב יעקב, בצפת, בתל אביב, ברמת גן, בקרני שומרון ובירוחם והישיבה הגבוהה בבית אל.

"אנו החתומים מטה אנשי מכינות, ישיבות הסדר וישיבות גבוהות, דוחים ולא מקבלים את המכתב שיצא מלשכתך כנגד הרב אליעזר מלמד שליט"א, שהוא מגדולי מרביצי התורה של הציבור שלנו, אוהב התורה, העם והארץ", כתבו התלמידים.

"נאמנותנו למדינה ולצבא בולטת וגדולה מפני נאמנותנו לתורה. קיומו של עם ישראל כל הדורות ובתוכו גם הדור הזה, נובע מנאמנותו לתורה לאורך כל הדורות. אל תפצל בין נאמנותנו לתורה לנאמנותנו לצבא", לשון המכתב.

הם הוסיפו, "לא נוכל לקבל את המשתמע ממכתבך שרבותינו ראשי ישיבות ההסדר מנועים מלהורות דברים באופן חופשי על פי התורה. בנוסף, במדינה דמוקרטית, אי אפשר למנוע מאדם להביע דעותיו ברבים, גם אם אינן מוצאות חן בעיני מערכת הביטחון ונוספים ואת זה אנו מבקשים להזכיר. אנו פונים אליך – בטל את מכתבך שכנראה יצא בלי כוונה מלשכתך".