ליברמן: וינטר קצין איכותי ומנוסה

שר הביטחון משבח את הקצין, לאחר שהחליט יחד עם הרמטכ"ל למנות אותו לתפקיד מזכירו הצבאי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ח

תת אלוף עופר וינטר
תת אלוף עופר וינטר
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מתייחס אחר הצהריים (רביעי) למינויו של תא"ל עופר וינטר לתפקיד המזכיר הצבאי שלו.

"החלטתי למנות את תא"ל עופר וינטר למזכירי הצבאי. אני בטוח שקצין איכותי ומנוסה כמוהו יסייע לי רבות", כתב ליברמן בחשבון הטוויטר שלו.

מוקדם יותר הודיע משרד הביטחון כי השר ליברמן, בהתייעצות עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט, החליטו למנות את תא"ל וינטר לתפקיד.

עם מינויו לתפקיד יחליף תת-אלוף וינטר את תת-אלוף יאיר קולס ששירת בתפקיד המזכיר הצבאי בשנים האחרונות. מועד ההחלפה הרשמי ייקבע בקרוב.

וינטר מכהן היום כראש מטה פיקוד המרכז. בעבר היה מפקד חטיבת גבעתי, מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, מפקד חטיבה 646, מפקד יחידת דובדבן ומפקד גדס"ר גבעתי.

הוא היה מועמד מוביל לתפקיד מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, אך הוחלט בסופו של דבר שלא למנותו לתפקיד. כמזכיר הצבאי של שר הביטחון הוא ייפגש רבות עם צוותו של ראש הממשלה.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) בירך את שר הביטחון אביגדור ליברמן על החלטתו למנות את וינטר.

"תא"ל עופר וינטר, מפקד חטיבת גבעתי במבצע 'צוק איתן', מפקד וקצין ערכי, מקצועי ומצוין. כמפקד המוביל את חייליו אל הקרב, הטביע וינטר את חותמו בפקודת הקרב עם אמונתו, אמונת עם ישראל לדורותיו בריבונו של עולם וקרא את הקריאה "שמע ישראל..." בכדי לנסוח רוח קרב של מסירות נפש בחייליו. גורמים בשמאל הרדיקלי השתמשו בביטויים הללו בכדי להשפיע על עיכוב קידומו בצה"ל".

"אני שמח ומבקש להודות לשר הביטחון ליברמן, על שהתערב ואפשר את מינויו של וינטר לתפקיד ההולם את כישוריו כמזכיר צבאי של שר הביטחון, תפקיד שיאפשר לו בעתיד לתרום מכוחו וכישוריו עוד לביטחון ישראל. מאחל לתא"ל וינטר הצלחה רבה. הצלחתו - הצלחת עם ישראל", דברי ח"כ יוגב.

את תחילת דרכו החל בפנימיית "אור עציון" ולאחר מכן במכינה קדם-צבאית בני דוד. הוא מתגורר במצפה נטופה, נשוי לרויטל ואב לשמונה.

וינטר סבל מעליהום תקשורתי במהלך מבצע "צוק איתן" כשפיקד על חטיבת גבעתי ופרסם לחייליו "דף מפקד לקרב" שבו כתב: "ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל...אני נושא עיני לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד'. ה' אלוקי ישראל היה נא מצליח דרכינו, אשר אנו הולכים ועומדים להילחם למען עמך ישראל כנגד אויב המנאץ שמך".