השעיית ג'יבריל רג'וב
"הסתה לרצח יהודים לא הפריעה לפיפ"א"

מנהל מבט לתקשורת פלשתינית תוהה מדוע הדחת ג'יבריל רג'וב באה רק לאחר הקריאות נגד מסי? "כשרג'וב הסית לרצח ישראלים - בפיפ"א שתקו".

בני טוקר , ט"ז באלול תשע"ח

"הסתה לרצח יהודים לא הפריעה לפיפ"א"-ערוץ 7
פיפ"א
צילום: אייסטוק

איתמר מרכוס, מנהל מבט לתקשורת פלשתינית, תמה בראיון לערוץ 7 מדוע פיפ"א השעתה את ג'יבריל רג'וב מתפקידו רק לאחר שפרסם קריאות נגד נבחרת ארגנטינה וכוכבה מסי.

"במשך שנים רג'וב מסית לרצח ישראלים", קובע מרכוס, "הגשנו בעניין הזה שלוש תלונות לפיפ"א אבל הם כנראה פחדו להעניש אותו. רק עכשיו, אחרי שהוא איים על ספורטאים ארגנטינאים, החליטו להדיח אותו ולתת לו קנס גדול. אז כנראה להסית לרצח ישראלים זה לא נורא כמו להסית נגד ספורטאים מארגנטינה".

מרכוס מעריך שהשעייתו של רג'וב מתפקידו בהתאחדות לא תפגע ואולי אף תחזק את מעמדו ברשות הפלשתינית, "ג'יבריל רג'וב הוא בעל תפקיד בכיר ברשות, הוא אחראי על הנוער והספורט ברשות הפלשתינית, הוא מזכיר הועד המרכזי של הפתח' ורבים רואים בו כיורשו של אבו מאזן".

"השעייתו מפיפ"א לא תמנע ממנו להתקדם ואולי זה דווקא יקדם אותו, כי מי שמסתבך עם העולם זה מקדם אותו בקרב הפלשתינים והופך אותו לעוד יותר גיבור", טוען מרכוס.

מרכוס מקווה שלפחות רשויות החוק במדינת ישראל יעמידו לדין את רג'וב בגין הסתה לרצח ישראלים, "אנחנו הגשנו תלונה יחד עם משפחות של נפגעי טרור משנת 2016, תיעדנו את כל קריאות ההסתה של רג'וב לרצח ישראלים וצריכים להעמיד אותו לדין ואם המשטרה לא תיתן לנו תשובה אנחנו נגיש בקשה לבג"ץ לחייב את המשטרה להגיב לתלונה".