המסר המאיים של צה"ל:
לוחמי חיזבאללה שיחדרו לא יחזרו בחיים

קצין בכיר בפיקוד צפון הציג את החומה שהוקמה כדי למנוע חדירה לשטח ישראל, ושיגר מסר מאיים ללוחמי החיזבאללה בצד השני של הגדר.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ח

קצין בכיר בפיקוד הצפון מעביר היום (חמישי) מסר תקיף למחבלי חיזבאללה, ומתייחס לאפשרות שכוח של חיזבאללה ינסה לחדור ליישוב ישראלי.

בדבריו העריך הקצין הבכיר כי מאחר שחיזבאללה מכיר בנחיתותו מול צה"ל ינסו אנשיו לבצע פיגוע של חדירה לישוב ישראלי הסמוך לגבול.

"מעריך שיכולים להיות להם הישגים מצוינים בפשיטות", אמר הקצין הבכיר, "אבל אם חיזבאללה חושב שהכוח הזה יוכל להיכנס, לעשות נזק ולחזור חזרה ללבנון. מבחינתנו לא יהיה דבר כזה - הוא לא יצליח לחזור. נהרוג את כולם".

הקצין הבכיר הוסיף כי חל שיפור עצום בכמות ובאיכות המידע המודיעיני הקיים בידי צה"ל אודות חיזבאללה.

"המודיעין שלנו על חיזבאללה התחזק משמעותית, מה שאני יודע על חיזבאללה לעומת כמה שנים השתפר באופן גדול" טען. "זה הבדל. בגלל המודיעין, יהיה להם קשה להפתיע אותנו. זה מאפשר לצה"ל לקחת סיכונים, כי מעריכים שלא יגיבו".

"למרות זאת, אנחנו מתכוננים לזה שינסו להפתיע אותנו בגבול עם לבנון", חשף הקצין הבכיר. "אם חיזבאללה יוריד כוחות גדולים לתוך הכפרים, וינסה משם לצאת ולפגוע בנו, זו תהיה גם הזדמנות עבורנו לפגוע בהם".

בתוך כך, צה"ל התיר היום לפרסום חלק מפרטי המאמץ ההנדסי רחב ההיקף המתבצע בשנים האחרונות בגבול הצפון, כחלק מהכנה ללחימה אפשרית באזור. המכשול, הדומה למכשול הנבנה מעל פני השטח ברצועת עזה.

בימים אלה משלימים הכוחות במקום את המקטע הראשון של המכשול, באורך של כ-11 ק"מ. בנוסף, מתבצעות עבודות חישוף בנקודות אסטרטגיות שיאפשרו למערך התצפיות איתור וזיהוי יעיל יותר במרחב. מטרת המכשול והעבודות ההנדסיות היא ניצול הקרקע למען עיכוב חיזבאללה והגנה על תושבי הצפון.

בפיקוד הצפון מספרים על 3 נקודות על תוואי המכשול, בהן אין הסכמה על המיקום המדויק בו עובר הגבול ומתבצע מו"מ עם הלבנונים ויוניפי"ל בנושא. קיים חשש בפיקוד שבשל ההתגברות בקצב הבנייה של המכשול יתפתח חיכוך ואולי אף עימות מקומי עם צבא לבנון או חיזבאללה.