כך תשמרי על הפנים בקיץ

הקפידי על סטריליות מוצרי האיפור והטיפוח. נסי להימנע מהכנסת האצבע לתוך צנצנות קרם, אלא העדיפי להשתמש בספטולה או מקלון אוזניים.

יעל בלום , כ"ו באב תש"פ

כך תשמרי על הפנים בקיץ-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

היום אני רוצה להניח קצת לאיפור ולדבר איתכן על העור שלנו.

הפנים שלנו עוברות המון שינויים לאורך הזמן, בין אם בגלל עניינים הורמונליים ושינויי גיל בטווח הארוך, ובין אם במעברי עונות ושינויי תזונה או שינה בטווח הקצר.

אני בטוחה שהרבה מכן יכולות להעיד שהפנים פתאום מתייבשות לקראת הסתיו, ורק לפני רגע הפנים היו בכלל שומניות, או פתאום מציצים פצעונים חדשים על הפנים סתם ככה...

באמת אנחנו עוברות המון שינויים עם הזמן והם משפיעים משמעותית על מצב עור הפנים שלנו. הם יכתיבו (לצד הגנים כמובן) האם העור יהיה שומני או מיובש, האם יופיעו פצעונים ועל הנראות הכללית של העור.

אז מה אפשר לעשות?

קודם כל, להקפיד על שגרת טיפוח טובה ומותאמת. שגרת טיפוח טובה תקטין משמעותית את הפגמים שמופיעים מידי פעם בפעם בעור. בסדנאות האישיות שלי אני תמיד מדגישה שחובה להחזיק שלושה מוצרים: מסיר איפור טוב, קרם לחות המתאים לסוג העור ומקדם הגנה.

למה הם כל כך חשובים? מסיר האיפור יוודא שאחרי יום שלם עם איפור על הפנים לא יישארו לנו שאריות של לכלוך ואיפור. פנים מלוכלכות עשויות להוציא פצעונים כאשר הסבום הטבעי מופרש בעור מתחבר עם הלכלוך, והם החצ'קונים שאנחנו מכירות.

קרם הלחות ישמור על רמת לחות מאוזנת בעור. בנות עם עור יבש יודעות כמה נוראית ההרגשה של פנים מיובשות וחסרות גמישות. בדר"כ פנים יבשות גם ייראו עייפות יותר ופחות זוהרות. מצד שני על הסקאלה גם בנות עם עור שמן צריכות לשמור על רמה מאוזנת של לחות (פשוט על בסיס מים ולא שמן) כדי לוודא שהפנים לא ינסו לפצות על חוסר הלחות ויפרישו עוד שומן.

קרם ההגנה ישמור על הפנים מהשמש כדי שלא ייתייבשו, והוא חשוב בדיוק כפי שחשוב לשמור על כל הגוף מפני השמש.

עוד נקודה חשובה מאוד היא שמירה על אורח חיים מאוזן. גם בלי קשר למצב עור הפנים שמירה על אורח חיים בריא חשוב, אבל בעור הפנים ממש אפשר לראות הבדל. שמירה על שינה טובה בלילה תעזור להפחית את עוצמת הכהויות מתחת לעיניים ותשמור על העור גמיש יותר. שתיה מרובה של מים תרווה את העור בלחות ותעניק לו מראה קורן ובריא יותר. וכמובן הימנעות ממאכלים עתירי שומן תעזור להפחית פצעונים.

צילום: ISTOCK

ויש עוד כמה טיפים שאני יכולה להמליץ לכן כדי למנוע מצב של הופעת פצעונים בפנים:

הקפידי לא לגעת בפנים עם ידיים מלוכלכות. בכל פעם שאת מניחה קרם או אפילו רק מגרדת הפנים הקפידי לשטוף ידיים. (גם טוב לקורונה 😉). את קרם הפנים הניחי תמיד על פנים נקיות.

הקפידי לשטוף את מברשות וספוגיות האיפור שלך היטב על מנת שלא יעבירו חיידקים משימוש לשימוש. מברשות עשויות לצבור בתוכן חיידקים רבים, בטח ובטח ספוגיות או מברשות עם שאריות של חומרים "רטובים" שהם מדגרה מצוינת לחיידקים.

אם את מרגישה שבלילה הפנים מפרישות עודף שומן הקפידי להחליף ציפית לכרית לעיתים קרובות כדי שהשומן שמופרש בלילה לא יישאר על הפנים ויהפוך לפצעונים בחשיפה קלה ללכלוך.
(תוכלי לשים חולצת טי-שרט פשוטה על הכרית ובכל לילה להחליף על מנת לחסוך בציפיות).

הקפידי על סטריליות של מוצרי האיפור והטיפוח שלך. נסי להימנע מהכנסת האצבע לתוך צנצנות קרם, אלא העדיפי להשתמש בספטולה או אפילו מקלון אוזניים. השתדלי לא להעביר מוצרי איפור בין בנות נוספות. נגיעה בפנים עם מברשת של חברה ואז טבילה נוספת במוצר האיפור שלך יעביר את החיידקים שלה אלייך בשימוש הבא שלך באותו מוצר.

שימי לב לתוקף המוצר על האריזה. ברוב המקרים כאשר כתוב במוצר תקף ל6-12 חודש אפשר להשתמש בו בלי בעיה גם לאחר מכן. אבל חשוב מאוד לשים לב לכל שינוי במוצר- אם הוא מריח רע או המרקם שלו השתנה כדאי להפסיק להשתמש בו וכנראה שהוא מקולקל. בקרמים חשוב אפילו יותר לשים לב לתאריך התפוגה כי הם בעלי נטייה גדולה יותר להתקלקל מהר יותר.

יעל בלום מאפרת מקצועית ומעבירה סדנאות אישיות. לכל שאלה, שיתוף או התייעצות בנושאי טיפוח, איפור ואסתטיקה מוזמנות לפנות אליי באינסטגרם העסקי שלי yael_blum_makeup . בואו, יהיה כיף 😊 מוזמנות לפנות באהבה גם במייל yaelipas@gmail.com.