מדריך איפור שזוף ועדין לקיץ

יעל בלום הכינה מדריך לאיפור קליל שיעזור לכן להשיג את המראה השזוף מבלי להיחשף לשמש.

יעל בלום , כ"ז בתמוז תש"פ

מדריך איפור שזוף ועדין לקיץ-ערוץ 7
יעל בלום
צילום: yael_blum_makeup

מי לא אוהבת קיץ? פירות, קפה קר, שמש וים. הכי אני אוהבת בים לקחת ספר טוב, שייק מפנק ולהירגע עם רחש הגלים.

אבל מה נעשה עם נזקי השמש? לטווח הקצר זה נחמד להשתזף, אבל לטווח הארוך השיזוף יכול לפגוע בעור ואפילו לסכן אותו. אז הכנתי לכן מדריך איפור קליל שיעזור לכן להשיג את המראה השזוף מבלי להיחשף לשמש.

המוצר שיעזור לכן להשיג מראה שזוף בקיץ הוא הברונזר (Bronzer). למעשה הברונזר הוא מוצר איפור בגוון חם וכהה מגוון העור שלנו והוא מעניק מעין מראה של שיזוף במקומות שנניח אותו על הפנים. הברונזר יכול להגיע גם בטקסטורה רטובה כמו בסטיק או בנוזל מרוכז, או בצורה יבשה כמו פודרה דחוסה או אבקתית בתפזורת.

הברונזר יכול להיות בגימור מאט וכך ייראה טבעי יותר על הפנים, ממש כאילו היינו בשמש, מראה שנקרא "sun-kissed" כאילו השמש נשקה לפנים, וברונזר בגימור מעט מבריק-סאטן ייתן לפנים מראה קורן וזוהר.

צילום: ISTOCK

דמיינו שאתן עומדות מתחת לשמש. הקרניים יפגעו בפנים באיזורים הגבוהים והשיזוף ייראה קודם כל באיזורים האלו. בשביל להעניק לפנים מראה ברונזי נניח את המוצר במסגרת הפנים- בצידי המצח, באיזור עצמות הלחיים אפילו על גשר האף. הנחת הברונזר עם מברשת גדולה ואוורירית תעניק מראה טבעי יותר.

בשונה מגוון הקונטור שעליו דיברנו בשבוע שעבר- הברונזר לא נועד לחטב את הפנים ולכן גם אין לו גוון טבעי של הצללה, אלא מטרתו לחמם את הפנים ולהעניק מראה מעט יותר שזוף ולכן הגוון שלו יותר חם. גם ההנחה שלו יכולה להיות פחות מדוייקת ויותר מפוזרת על הפנים ליצירת מראה טבעי של שיזוף מהשמש.

אני מתחילה עם קרם לחות וקרם הגנה כמובן, ומעל בסיס קליל שלא יכביד על העור בחום הישראלי. לאחר שאני מפדרת את הבסיס עם פודרה דקיקה ועדינה, אני מתחילה לעבוד עם הברונזר ומניחה אותו בנדיבות באיזורים שדיברנו עליהם- צידי המצח, בעצמות הלחיים ונגיעה בגשר האף. אני משלימה את הבסיס עם מעט סומק בגוון טבעי וחם על מנת שיתכתב לי עם המראה השזוף, ושימר כי איך אפשר בלי? 😉

המראה של העיניים לא מתוחכם מידי אבל משלים לי את הלוק הכללי. עם אותו הברונזר שהנחתי על הפנים אני משתמשת כדי לחדד את השקע, ועם שאריות החומר על המברשת אני טופחת בעדינות על העפעף. אני מחברת את קו הריסים התחתון עם אותו הגוון ומניחה מסקרה שתאריך ותפריד לי את הריסים ותעניק מראה טבעי של ריסים מלאות.
בזווית הפנימית ועד לשליש הפנימי של העין אני מניחה נגיעה של שימר "שיפתח" לי את העין.

לטאצ' אחרון אני מניחה שפתון בגוון של השפתיים עם גימור מעט מבריק, ספריי מלחח והאיפור מושלם.

יעל בלום, מאפרת מקצועית ומעבירה סדנאות אישיות. לכל שאלה, שיתוף או התייעצות בנושאי טיפוח, איפור ואסתטיקה מוזמנות לפנות באינסטגרם העסקי yael_blum_makeup. יש שם סרטונים אינפורמטיביים. מוזמנות באהבה לפנות גם במייל yaelipas@gmail.com