נתניהו במבוא חורון:
"עזבו את הטיקטוק, תקתקו ספרים"

ראש הממשלה פתח את שנת הלימודים בבית הספר 'נטעים' במבוא חורון יחד עם שר החינוך יואב גלנט וראש מועצת בנימין ישראל גנץ.

ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ | עודכן: 14:19

"עזבו את הטיקטוק, תקתקו ספרים"-ערוץ 7
נתניהו וישראל גנץ
צילום: דוברות בנימין

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך יואב גלנט השתתפו הבוקר (שלישי) בטקס פתיחת שנת הלימודים התשפ"א, בבית הספר "נטעים" במבוא חורון, במועצה אזורית בנימין.

בביקור השתתפו גם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ ויו"ר הסתדרות המורים יפה בן דוד.

ראש הממשלה הסביר לתלמידים על נגיף הקורונה ועל חשיבות ההקפדה על הכללים: "בימים נורמלים, היינו מחבקים אתכם כמו שאתם זוכרים בגן. אבל היום לא מותר לחבק, זה השיעור הראשון, אנחנו אומרים את זה. בכל בוקר צריך לזכור שאי אפשר עכשיו להתחבק, צריך לשמור קצת על מרחק וצריך לשמור על מסכה".

"הקורונה זה כמו חרק קטן קטן, שאי אפשר לראות אותו, אבל אם אנחנו לא נזהרים הוא עובר מאחד לשני", דברי נתניהו.

עוד הוסיף רה"מ נתניהו, "אני ראיתי בטיקטוק דברים איומים, אל תעשו את זה. אני רוצה שתתקתקו ספרים. זה יעזור לכם, זה יעזור לכולנו".

שר החינוך יואב גלנט אמר, "בהתרגשות ומתוך תחושת שליחות פתחנו הבוקר את שנת הלימודים התשפ"א, בתום מאמץ מרוכז של כל מערכת החינוך בישראל, בדיוק כפי שהתחייבתי לפני חודשיים".

"הגננות, המורות, המורים והמנהלים שלנו התייצבו באלפי מוסדות חינוך בכל רחבי הארץ, בכלל המגזרים, וקיבלו על עצמם שוב באהבה את המשימה החשובה כל-כך של טיפוח העוצמה האמיתית של מדינת ישראל – הילדים שלנו", הוסיף גלנט.

לדבריו, "שנת הלימודים נפתחה בצל משבר בריאותי גדול, אבל עצם פתיחתה היא הישג חינוכי וכלכלי כאחד. כל ילד החוזר לספסל הלימודים, גם בתנאים המורכבים אשר נכפו עלינו, מאפשר להוריו לצאת לעבודתם כרגיל. החזרה ללימודים היא לכן גם הישג כלכלי חשוב עבור כל בית אב ועבור כלכלת ישראל כולה. נחנך ונעצים את ילדי ישראל ונמשיך וננקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי לשמור על בריאות התלמידים וצוותי ההוראה".

"אני מאמין גדול בילדי ישראל ובמתן הזדמנות לכולם. ילד החולם על הצלחה זכאי לקבל את כל שאנו יכולים לתת כדי לסייע בידו. יחד, מתוך תחושת שותפות ואחדות, נעשה הכל על מנת להבטיח שכל ילד וילדה יקבלו את הכלים הנדרשים להם כדי לפרוח, להתפתח ולהצליח", סיכם שר החינוך.

בתום הסיור בבית הספר ישב ראש הממשלה עם ראש המועצה ישראל גנץ, נציגי תושבים ואנשי מועצת בנימין. לאורך שעה ארוכה הציגו הנציגים את האתגרים איתן מתמודדת ההתיישבות בבנימין. סוגיית הבנייה ביישובים עלתה כמה פעמים לאורך השיח וכן מצוקת הכבישים ותשתיות התקשורת שכיום מקשות על יצירת מקומות תעסוקה והתפתחות היישובים.

ראש המועצה ישראל גנץ אמר לראש הממשלה כי תושבי בנימין מעריכים מאד את פועלו בכל התחומים לביצור מעמדה של מדינת ישראל ועומדים לצידו אל מול המתקפות שהוא ורעייתו חווים. י

"ש לנו המון הערכה והכרת הטוב והדברים הללו אינם עומדים בסתירה לדרישות ולציפיות הברורות שיש להתיישבות ביהודה ושומרון בתחום הפיתוח וגם בסוגיית הריבונות", אמר.

אנשי המועצה ציינו כי בתגובה לפסק הדין הנוגע למצפה כרמים צריך לפעול להסדרת היישוב ולהקמת שני יישובים חדשים.

"בנימין זהו חבל ארץ היסטורי בלב ארץ ישראל. השייכות שלנו למקום החשוב הזה רק תעמיק. זו חובה היסטורית וחובה לתושבים היקרים שלנו. נחזק עוד את היישובים ונקבע את מעמדם בזירה הבינלאומית", אמר נתניהו.

השר יואב גלנט הוסיף כי "שלטון הליכוד מחוייב להעמקת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון כפי שנעשה תחת הנהגתו של נתניהו בעשור האחרון".טוען....