ח"כ מיקי זוהר:
אם מנדלבליט לא יתפטר תהיה רעידת אדמה

יו"ר סיעת הליכוד על ההקלטות היועמ"ש ואפי נוה: "מנדלבליט ושי ניצן תיאמו ביניהם הכל, חייבים לבטל את כתב האישום נגד נתניהו"

103FM , כ"ו בתשרי תשפ"א

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) הגיב לחשיפת הקלטת השיחה בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה.

זוהר תקף את מנדלבליט והשתמש במילים חריפות: "הוא פעל ממניעים אידאולוגיים נטו". זוהר הוסיף: "אני לא מאיים אלא קובע עובדות, למנדלבליט לא תהיה ברירה אלא להתפטר ולבטל את האישום נגד נתניהו".

יו"ר הקואליציה טען כי ״יש עוד אינפורמציה שקיימת אצל שי ניצן שהייתה יכולה לשלוח את מנדלבליט מאחורי סורג ובריח״.

"הכל כבר התברר ואני אומר לכם שזה רק טפח קטן, אם מנדלבליט לא יתפטר ויבטל את כתבי האישום נחשוף עוד דברים".

ח"כ מיקי זוהר התייחס גם למתיחות בין הליכוד לכחול לבן ואמר "בחירות זו אופציה מצויינת עכשיו, הסכם הרוטציה כבר הופר על ידי כחול לבן ולכן אנחנו לא מחוייבים לו".

כאמור, במהדורה המרכזית של חדשות 12 נחשפו אמש (ג') הקלטות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בהן הוא תוקף באופן חסר תקדים את פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן. בהקלטות נשמע מנדלבליט אומר כי ניצן "פועל נגדי באופן פסול, ממניעים זרים", ואף תועד אומר על ניצן - "המניאק הזה לא מחליט בתיק שלי".

הדברים נאמרו בשורה של שיחות בשנים 2015-2016 בין מנדלבליט לבין ידידו דאז, ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה, על רקע האופן בו טיפל שי ניצן בחקירה נגד מנדלבליט.

בשיחה בין מנדלבליט לנוה בתקופה שבה רצה מנדלבליט להתמנות ליועמ"ש טען מנדלבליט כי מי שאחראי לחקירות נגדו ו"תפר" אותו הם דינה זילבר ושי ניצן

בשיחה אחרת, כבר לאחר המינוי, אמר מנדלבליט לנוה על שי ניצן, "אתה מבין שהמניאק הזה לא מחליט בתיק שלי, זה בכוונה, אני לא יודע מה לעשות".

"יש לי תיק פתוח, אין לי עילת סגירה, הוא יכול להחזיק אותי בגרון, לא יודע מה הוא חושב לעצמו, בסוף אני אתפוצץ", הוסיף מנדלבליט.

מנדלבליט הוסיף כי למרות שמונה כבר ליועמ"ש חשובה לו ההחלטה, "ברישום המשטרתי יש לי תיק מב"ד, אין החלטת סגירה. אותי זה מאוד מעניין, אני רוצה לדעת שזה גמור מחוסר אשמה".

בתגובה להקלטות נמסר מלשכת מנדלבליט: "היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, מצר על פרסום חילופי דברים, קצתם בלשון משוחררת ובלתי-ראויה בעידנא דריתחא, מתוך שיחה פרטית בין חברים קרובים, לפני כחמש שנים.

"ואולם, אין בין דברים אלו לבין החלטות מקצועיות שהתקבלו על ידי היועץ המשפטי לממשלה בתיקי חקירה ולא כלום. ההחלטות התקבלו בהליך סדור ומקצועי, אך ורק על פי חומר הראיות והדין החל עליהן", הוסיף היועמ"ש בהודעה מטעמו.

פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, הגיב "פרקליט המדינה לשעבר הצטער כמובן לשמוע את האופן שבו התבטא לגביו מנדלבליט לפני כחמש שנים. עם זאת, מדובר בשיחה פרטית שניהלו שני חברים קרובים, ומטבע הדברים אנשים לא נזהרים בדבריהם בשיחות כאלה, ומתבטאים במהלכן גם באופן בוטה".

עוד צוין בהודעה "מערכת היחסים בין מנדלבליט לניצן היתה טובה מאד לאורך כל תקופת כהונתם המשותפת והשניים עבדו בשיתוף פעולה מלא לטובת שלטון החוק. אשר לטענה כאילו ניצן 'היה יכול להחזיק את מנדלבליט בגרון', במהלך כהונתו כיועץ, מדובר בטענה מופרכת לחלוטין".