חגי סגל, רועי שרון
חגי סגל, רועי שרון צילום: Yonatan Sindel/Flash90, ערוץ 10

הקלטות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בהן הוא נשמע תוקף בחריפות את פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, נחשפו אמש (שלישי) בידי עמית סגל וגיא פלג.

החשיפה עוררה סערה וזכתה לשלל כתבות במגוון ערוצי התקשורת. הבוקר תקף עורך מקור ראשון חגי סגל את תאגיד השידור ''כאן'' שלדבריו כמעט התעלם מהחשיפה.

"אף מילה במהדורות החדשות של רשת ב' מהתאגיד על ההקלטות שנחשפו אמש בחדשות 12. תעשו אחת ועוד אחת", צייץ סגל בחשבון הטוויטר שלו.

אילאיל שחר, סגנית מנהל חטיבת החדשות של התאגיד, השיבה לסגל: "היה אצל אריה גולן ביומן הבוקר ולא במהדורה. ביג דיל. ובכלל למה צריך להיות במהדורה של שבע בבוקר, משהו שפורסם 11 שעות קודם לכן? אנחנו קוראים לזה אצלנו חדשות".

סגל לא נותר חייב וכתב: "היועמ"ש מפרסם הודעת תגובה ארוכה, ניצן מפרסם, ובמהדורות התאגיד - שום כלום. מאזיני השידור הציבורי לא אמורים לדעת מהחשיפה שלא בדיוק עולה בקנה אחד עם תפיסת העולם הרעיונית במערכת. זה לא חדשות, זו צנזורה".

עוד באותו נושא:

בשלב זה הצטרף רועי שרון, הכתב הצבאי של התאגיד. "אריה גולן, רק 400 אלף מאזינים, זה לא ממש צנזורה", צייץ.

"כמו שכתבתי, במהדורות אמש והבוקר לא הייתה מילה, אף לא מילה", ענה סגל. "עד עכשיו אין. אריה גולן דיבר על זה ביומן במסגרת פובליציסטית גרידא, ובעיקר לצורך הרמיזה בסיפא - שחס וחלילה תומכי ביבי לא ינצלו את הפרשה לטובתו. כשיש סיפורים משפטיים נגדיים (נקרא לזה כך) הם מפומפמים בחדשות שלכם מבוקר עד ליל".

שרון השיב: "א. הסיפור אתמול לא קשור לביבי או לא ביבי, לא הייתה על רה"מ מילה אתמול בכתבה. ב. גם הכותרת של גיא פלג על התצהיר של מנכ"ל משהב"ט בצוללות לא אוזכרה במהדורות. זה גם צנזורה? ג. אריה גולן שאל את ח"כ קיש על ההקלטות, לא רק בטור הגיגים".

סגל: "רועי, יפה שאתה מגן על מקום עבודתך באופן שמזכיר את לימוד הסנגוריה של ר׳ לוי יצחק מברדיטשב על גדולי החוטאים. רשת ב' של התאגיד היא מופת של חד צדדיות פוליטית במסווה עיתונאי, ומה שקרה אתמול והבוקר הוא רק דוגמית. אפשר לכתוב על זה דוקטורט שלם".

"עברת מעובדות לפובליציסטיקה", ענה לו שרון. "שכחתי את סעיף ד. 13 דקות של עמית סגל בקלמן ליברמן וראיון עם שר התקשורת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו