פרסום ראשון
"אמרתי למנדלבליט משפט ברחוב - ונעצרתי''

תושב פתח תקווה מספר לערוץ 7 איך בעיצומה של השבת נעצר על ידי המשטרה לאחר שאמר ליועמ"ש "לפני 5 שנים תפרו לך תיק ועכשיו הם הגונים"

ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' בחשון תשפ"א | עודכן: 23:43

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
צילום: משה ביטון

ארז נסימי מפתח תקווה המתגורר סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, מספר לערוץ 7 איך בעיצומה של השבת, לפני כמה חודשים, נעצר על ידי המשטרה בשל משפט שאמר ברחוב ליועמ"ש.

נסימי לא תכנן לתת פומבי לסיפור מעצרו, אולם אחרי הדיווח לפיו שכנתו של היועץ המשפטי לממשלה קראה לעברו את המילים 'פרשת משפטים בושה' ונאלצה במהלך השבת להילקח לחקירת משטרה, החליט נסימי לספר את שאירע לו.

"אני גר מרחק קצר יחסית מאביחי מנדלבליט וקורה לא אחת שאנחנו נפגשים בערב שבת בדרך לבית הכנסת. בחודש ינואר השנה בערב שבת, עברתי לידו כשהיה מוקף בשומרי ראש, ובלי תכנון מוקדם אמרתי לעברו – בלי התלהמות או צעקות – 'לפני חמש שנים תפרו לך תיק ועכשיו הם הגונים'", אומר נסימי בשיחה עם ערוץ 7.

התגובה, לדבריו, היתה מיידית. "בתוך שתי שניות אחד משומרי הראש שלו תפס אותי ואמר לי שאני עצור וקרא לשוטר מתוך ניידת המשטרה שמלווה תמיד את מנדלבליט ואמר לו שייקח אותי לתחנת המשטרה. השומר טען שקיללתי אבל מעולם לא קיללתי איש".

ארז נסימי
צילום: עצמי

"ביקשתי שלא לנסוע בניידת בגלל השבת. השוטר בדק עם מפקד התחנה ואמר לי שאין לו ברירה אלא לקחת אותי. הוא הסכים שאקח את הילדה הביתה ואז לקח אותי לתחנת המשטרה. במהלך החקירה אמרתי שלא ידעתי שיש חוק שאסור לדבר אל אנשים ברחוב ואמרו לי שיש תקנה שהוציאה משטרת המחוז שאסור לדבר עם היועץ. נחקרתי במשך חצי שעה ושוחררתי".

אחד מתנאי השחרור היה שנסימי לא יתקרב סמוך ליועמ"ש במשך שבועיים. מאז לא ראה אותו. "לא היה לזה שום המשך מצד המשטרה. באתי לחתום על החקירה ביום ראשון שלאחר מכן. אני אפילו לא יודע אם סגרו את התיק".

"עד שקראתי את הסיפור של עורכת הדין חשבתי שזה מקרה רק שלי, אבל עכשיו כשאני שומע את זה סביר להניח שהיו עוד מקרים. עד היום פחדתי ולא רציתי להסתבך עם החוק. לכן שתקתי. עכשיו מסתבר שיש עוד אנשים וחשוב לדבר על הנושא", הוא מסכם.

מהמשטרה נמסר: "מדובר באירוע ובחקירה מלפני כשמונה חודשים. החשוד נחקר באזהרה ובסיום החקירה הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות".