עו"ד יהודה שמעון מזמין את מפקד פלס"ר גולני להיפגש כדי 'ללבן את העניינים'

בראיון לערוץ 7 מספר החשוד בתקיפת הקצין על השתלשלות האירועים, יוצא נגד התנהגות הכוחות בשטח ומבהיר שאסור להרים יד על חיילי צה"ל.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשפ"א

בראיון לערוץ 7 מספר עו"ד יהודה שמעון, החשוד בתקיפת מפקד סיירת גולני סא"ל איוב כיוף, על השתלשלות האירועים, יוצא נגד התנהגות הכוחות בשטח ומבהיר שאסור להרים יד על חיילי צה"ל.

מוקדם יותר הבהיר עו"ד שמעון: "אני לא תקפתי אותו, אני הותקפתי על ידו ועל ידי החיילים שלו".

"אני חד וחלק אומר, אני לא תקפתי אותו. כל הסיפור הזה הוא סיפור קפקאי מתחילתו ועד סופו. אני רק מקווה שבעקבות האירוע הזה לא יכניסו להכשרה של פלס"ר גולני שבוע אימון בפינוי מפגינות", עקץ עו"ד שמעון.

"בשורה התחתונה באירוע הזה אני נפצעתי, החולצה שלי נקרעה. לא יעלה על הדעת שאני אתקוף חייל, קצין, לא ידעתי שמדובר בקצין במהלך האירוע", טען.

מדובר צה"ל נמסר, "ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מגנה בחריפות את תקיפת קצין צה״ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות האלימה והעבריינית כפי שהתרחשה אתמול על ידי אחד המתיישבים בחטיבה המרחבית שומרון.

הרמטכ"ל קובע כי הפגיעה בלוחמי צה״ל, העושים לילות כימים להגנת אזרחי המדינה, על ידי מתיישבים, המוגנים על ידם, היא התנהגות פסולה שחובה עלינו להוקיע ולפעול כנגדה נמרצות ובנוסף למצות את הדין עם המעורבים. הרמטכ״ל שוחח עם הקצין והביע תמיכה והערכה על תפקודו ופעילות לוחמיו בשמירת הביטחון בגזרה".