עמית סגל: "ברכות ליו"ר הבית היהודי בנימין נתניהו"

פרשן חדשות 12 עמית סגל משוכנע שראש הממשלה עומד מאחורי בחירתה של חגית משה, ומסביר מה המהלכים הצפויים בימים הקרובים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א | עודכן: 20:29

עמית סגל: "ברכות ליו"ר הבית היהודי בנימין נתניהו"-ערוץ 7
עמית סגל
צילום: Hadas Parush/Flash90

פרשן חדשות 12 עמית סגל התייחס למהפך בבית היהודי - בחירתה של סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה ליושבת ראש המפלגה.

''ברכות ליו"ר הבית היהודי, בנימין נתניהו", כתב סגל בטלגרם, ורמז על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו דחף לבחירתה של משה.

''מרגע שהבית היהודי, אמנם חצי אחוז בלבד אבל בכל זאת שווה משהו, של נתניהו, הוא יצמיד אותם לסמוטריץ'. אם יראה שעוברים לבד יעדיף שירוצו לבד. אם לא - ינסה לדחוף אותם לבנט ולכפות עליו מסה קריטית של סרוגים שתמנע ממנו קואליציה עם סער ולפיד", הסביר סגל.

ניר אורבך, שהפסיד בבחירות בבית היהודי, התייחס הערב (שלישי) להפסדו בפוסט שפרסם בפייסבוק, והודה לתומכיו במפלגה. "חברות וחברים יקרים, מרכז הבית היהודי אמר את דברו. אומר זאת בצער, התוצאות הערב ממחישות כי הציונות הדתית הפוליטית היום חצויה ומפולגת", כתב.

לדבריו, "מזה תקופה ארוכה, כוחות גדולים ורבים השפיעו והתערבו לנו בבית הפוליטי. עד הרגע האחרון, הם הפעילו את מלוא כובד משקלם בשביל לכבוש את המפלגה".

"אני גאה בכך שלכל אורך הדרך שמרתי על קמפיין חיובי ונקי. לא הייתי מוכן ללכלך ולטנף את יריביי. אני חושב שיש ערך מוסרי ויהודי להתנהלות כזו - כך לדעתי צריכה להתנהל הפוליטיקה בישראל", ציין.

"קראתי לאחדות, כי אני באמת מאמין בה. אני מודה לכל מאות הפעילים והתומכים, יש לנו חבורה נפלאה. עוד יגיע זמן הסיכומים. לאור התוצאות, בימים הקרובים אשקול את המשך דרכי", חתם ניר אורבך.

בתוך כך, יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' התקשר הערב (שלישי) לחגית משה ובירך אותה על בחירתה לראשות מפלגת הבית היהודי.

סמוטריץ הזמין את משה להיפגש כבר מחר כדי "לקדם את מימוש הסכם המיזוג שיאפשר ריצה משותפת ומאוחדת של הציונות הדתית בבחירות הקרובות בבשורה ציבורית גדולה", לשון ההודעה.

בשיחתם אמר ח"כ סמוטריץ׳ למשה, "אני משוכנע שיחד נביא רוח גדולה והתלהבות עצומה לכל הציונות הדתית והימין האידיאולוגי במדינת ישראל".

לפי הערכות, סמוטריץ' ומשה יסכמו על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-24 ואז ינסו לחבור לרשימה אחת עם סיעת ימינה של נפתלי בנט, כפי שהיה בבחירות הקודמות.